Barevný stromeček
Vždycky si chtějí ozdobit vlastní stromeček? Nechte je sestavit z dílků stavebnice jejich vlastní. Zelený základ z kostek dozdobí nejrůznější květinky, hvězdičky a další drobnosti, které ve stavebnici najdou. Lego Friends je na to nejlepší.
Věděli jste, že dokonce existuje Lego Vánoční stromeček?
A věnec?

Popelka
Nejen batolatům připravte pár sklenic od zavařovaček nebo třeba misek, do kterých je nechte vytřídit dílky podle barev či velikostí. Hru můžete modifikovat – na čas, se záškodnickým přimícháváním, za pomoci pinzety…

Štědrovečerní večeře
Jak si ji představují? Kdo bude vedle koho sedět u stolu? Vsadíme se, že mají spoustu kostek ve tvaru stolků a panáčků, a dokážou zasedací pořádek vymyslet za vás.

Nejvyšší
Potřebujete pár minut klidu? Výzva je jasná: Kdo postaví největší věž z kostek?

Naše dovolená
Čas Vánoc je i časem přemýšlení nad tím, kam pojedeme příští rok? Děti někdy mají jasnou představu, jen ji nedokážou vyjádřit ústně. Nechte je z Lega vystavět jejich vysněnou cestu. Co chtějí dělat? Vidíte spíš modré kostky jako moře, nebo se tam promítá touha po dobrodružství?

Hledáme dílky
Vždycky děti postaví základní model, ať už Friends nebo Technic, ale pak se tu kousek oddělí, tamhle se k tomu připojí něco jiného… Určitě máte doma spoustu schovaných návodů, tak nechte děti znovu postavit právě ten základní kus stavebnice.

Využijte Lego na výzdobu
Detailnější porce nápadů je TADY.

Vánoční Lego navíc
Víme, víme, na Štědrý den toho dostanou moc. Ale co když dětem dopřejetete jedno Lego navíc? V den, kdy potřebujete naplnit cukroví, dodělat vaječňák, zabalit poslední dárky, zkrátka máte spoustu práce. Lego děti spolehlivě zabaví. Vyberte nějaké s vánoční tématikou, ať je navnadíte. A využijte chvíli klidu.

Lední medvědi o Vánocích, 349 Kč
Vánoce na hlavní ulici, 2499 Kč
Creator Vánoční Workshop, 7999 Kč

Sestav to
Pro větší sourozence může představovat výzvu opakování toho, co skládá druhý. Jak rychle najde stejný dílek a dokáže věrohodně kopírovat stavbu, když ji vidí zrcadlově?

Herní zóna
Povolte jim něco, o čem ani možná netuší, že existuje. Herní zónu na stránkách Lego. Co můžou čekat? Aplikace Lego Builder provede děti stavěním. Nechte je znovu postavit, co chtějí, z dílků, které mají. Nechte je vyprávět svůj příběh prostřednictvím Lego Dots. Creator představí nejrůznější challenge – zvládnou děti pískovou věž nebo králíka? Kouzelné je třeba sestavování vlastní minifigurky, kdyby dítě přijali do Bradavic.