Zdá se vám to jako zbytečnost? Naopak, už dvouleté děti ho mohou používat, když vy, jejich zodpovědní rodiče, zjistíte, kolik výhod mají.

Elektrický zubní kartáček u malých dětí se vyplatí používat. Tady jsou důvody a zkušenosti

5. Kartáček je hygieničtější

Díky materiálu, ze kterého jsou kartáčky vyrobené – jako je antibakteriální potravinářský silikon, se dají kartáčky bezvadně omývat a snadno dezinfikovat.

4. Je to hra

Přiznejme si, že čištění elektrickým zubním kartáčkem děti baví víc než klasické drhnutí. Obzvlášť když zvolíte hravý motiv.

Náš tip: Elektronický sonický zubní kartáček GIOGiraffe od innoGIO můžou používat děti od dvou let. Díky roztomilé žirafce budou děti čištění zoubků milovat! Kartáček neobsahuje BPA, PVC ani žádné jiné škodlivé látky. Čistící hlava s měkkými štětinkami je vyrobena z DuPont materiálu, který je pevný a odolný proti opotřebení, má zaoblené konce, chrání dásně dítěte a účinně čistí zuby. Rukojeť kartáčku je vyrobena ze silikonu, který je velmi příjemný na dotek a navíc zabraňuje vyklouznutí kartáčku. Čtyři režimy, osvětlení, jednoduché ovládání. Balení (ve dvou barevných variacích) obsahuje kartáček + 2 vyměnitelné hlavice. Stojí jen 699 Kč.

3. Správně zvládnutá technika

Malé děti stěží ovládají mechanismus čištění zubů – většinou se pohybují tam a zpátky. Díky tomu, že kartáček innoGIO má trojstrannou hlavici 360 stupňů, důkladně vyčistí zuby. I díky tomu, že je hlava kartáče precizně propojena s hnací částí. Navíc správný sonický kartáček má nastavený časovač, takže si děti budou čistit

Máma Martina vzkazuje s úsměvem: „Bála jsem se, že děti nezvládnou ovládání kartáčku, ale ukázalo se, že to tak není. Bavilo je ovládat něco „technického“, něco, co má příchuť „zakázaného ovoce“ jako je třeba ipad. O to lépe jim to šlo a o to víc se snažili. A tím pádem důkladněji čistili. Nečekaný efekt“

2. Je ekologický

Obzvlášť menší děti do štětinek běžného kartáčku koušou, a tak je ničí. Odborníci doporučují roztřepený kartáček vyhodit, takže ročně jich v odpadkovém koši zahučí hned několik. Oproti tomu sonický kartáček ze silikonu jen tak nezničí, vydrží vám po dlouhé roky, stačí dokoupit výměnnou hlavici. Kartáček můžete mnohokrát nabíjet. Omezení spotřeby je pro klima tím nejlepším.

1. Kartáček využijí i malé děti

Zatímco s běžným kartáčkem si děti čistí zuby stále stejně, u elektrického můžete zvolit ten správný režim. A to dle věku dítěte, aby to pro něj bylo pohodlné.