Řešíte udržitelnost ve všem, co děláte? S dětmi se určitě zaměříte na plenky, kterých se spotřebuje obrovské množství, a tak je ještě důležitější rozhodnout se správně. Pro plenky šetrné k dětem i k přírodě. Vsaďte na značku MOLTEX Pure&Nature, která už od svých začátků má přírodu na prvním místě.

Plenky bez alergenů z přírodních surovin, obaly bez ropy, to je Moltex. Plenky jsou vyrobené v Česku!

Značka MOLTEX Pure&Nature je výrobcem ekologických pomůcek pro dětskou hygienu. V její nabídce najdeme pleny pro novorozence, plenkové kalhoty pro větší děti i vlhčené ubrousky. V roce 1991 uvedla na trh první ekologickou plenku na světě. Proč byste měli jejich výrobky vyzkoušet i vy?

1. Jsou bezpečné a bez alergenů

Plenky MOLTEX Pure&Nature jsou pečlivěji testovány na přítomnost alergenních látek. Nezávislí experti toxikologie nezjistili přítomnost žádných dráždivý látek, takže dráždivost je minimální a plenky jsou vhodného i pro citlivou pokožku těch nejmenších. Potvrzuje to několik certifikátů od nezávislých společností: AllergyCertified, 5 hvězdiček od nezávislého institutu DERMATEST® nebo STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Ty jsou jasným “razítkem”, že je plenka šetrná k přírodě.


2. Přírodní suroviny na prvním místě

Kukuřice a cukrová třtina. Zní to sice jako základ receptu, ale ve skutečnosti jsou to materiály pro výrobu plenek. Vnitřní vrstva plenek je 100% přírodní, navíc obohacená o bavlnu, díky které jsou plenky ještě měkkčí a pohodlnější na nošení. Velkým bonusem je to, že Moltex vyrábí se 100% zelenou energií a nosí pečeť kvality GREEN BRANDS. Díky tomu firma omezuje množství pokácených lesů a zasazuje se tak o to, aby se nám všem lépe dýchalo.

3. Fungují

Perfektně sají díky speciální technologii kanálků v plence, která zrychluje vsáknutí tektutiny do jádra plenky. Nemusíte tak dělat žádné kompromisy mezi zdravím a funkčností. S těmito plenkami bude vaše děťátko v bezpečí i v suchu, nemusíte tak mít obavy, že by ekologická plenka nefungovala stoprocentně.

4. Dbají na udržitelnost při výrobě

Dnes už dbá na udržitelnost řada značek, ale Společnost MOLTEX Pure&Nature na ně myslí už od svých začátků. Už od svých začátků velmi dbá na udržitelnost. Ve svých továrnách používají výhradně zelenou energii, při výrobě produkují nulový odpad a garantují, že suroviny pocházejí z eticky a společensky přijatelných a odpovědných zdrojů. Plenky se navíc vyrábí v Česku, takže podporuje lokální produkci. Jen plenkové kalhoty se vyrábí v Belgii. Všechny produkty jsou technologicky vyvíjeny v sídle výrobce v Německu.

5. Obaly jsou bez ropy

Plasty zahlcují svět, ale Moltex jde na to jinak! MOLTEX Pure&Nature výrobky jsou baleny v obalech z biologického plastu, který nevzniká z ropy, ale z látek organického původu, jako jsou cukrová třtina, celulóza nebo kyselina mléčná. Nejedná se přitom o biologicky rozložitelný plast, protože cílem je primárně obaly shromažďovat a recyklovat, ne je používat jen jednou.

Pokud chcete svým dětem dopřát komfort přírodních materiálů a udržitelnost je pro vás zásadní, se značkou MOLTEX Pure&Nature nesáhnete vedle.