Malá česká firma Ego Harmony zabodovala ve světě přírodní kosmetiky – a to doslova „ve světě“. Znáte ji? Co jste nevěděli o Ego Harmony jsme za vás zjistili my.

Kde se značka vzala

Malá a přátelská rodinná značka z Česka je na trhu teprve od roku 2020. Vývoj všech produktů probíhá pouze v českých certifikovaných laboratořích, stejně jako finální plnění, balení a uskladnění. Lokálnost je důležitá i pro udržitelnost a ochranu klimatu. Značka Ego Harmony navíc využívá hlavně přírodní zdroje.

Stojí si za tím, že vše dělá nejen v souladu s přírodou, ale i podle předpisů, dodržuje českou i evropskou legislativu a v pořádku je i veškerá dokumentace. Potvrdila to i řada kontrol.

Na čem Ego Harmony staví

Na skvělých přírodních složkách, ale zároveň ověřeném účinku a moderním vývoji. Téměř všechny složky používané v kosmetice Ego Harmony jsou čistě přírodního původu. Navíc s výjimkou včelího vosku nepoužívají žádné živočišné složky.

„Nestačí jen smíchat několik olejíčků a přidat dvě bylinky,“ vysvětluje František, zakladatel značky. V produktech Ego Harmony se snoubí síla přírody se špičkovou vědou. Uvádí jasný příklad: složku REFORCYL, výsledek švýcarské vědy v podobě patentované rostlinné receptury. Jde o rostlinný extrakt, který pomáhá regenerovat narušenou bariéru zralé pokožky a dodává ji potřebnou výživu.

Jak boduje Ego Harmony ve světě

Hodně, a to vás určitě překvapí. V ročníku 2021 celosvětové soutěže Pure Beauty Global Awards se do finále dostal vyživující krém ARGAN & OPUNCIE v kategorii Best New Anti-aging Product.

V této soutěži se vyhlašuje pouze jeden vítěz, a tak je umístění v TOP 10 prestižním umístěním. Přihlásilo se na 800 výrobků ze 42 zemí světa.

Také letos odborná porota v Londýně vybrala dva výrobky Ego Harmony do TOP 10. V kategorii nejlepší noční krém (Best New Night Cream) má šanci na vítězství Noční krém ARGAN & OPUNCIE.

Odličovací pěna ARGAN & OPUNCIE si místo ve finále vydobyla v kategorii Best New Cleanser, která se zaměřuje na přípravky určené k čištění pleti. Odborníci sami rozhodnou o nejlepších, vy ale můžete držet pěsti. Češi opět ukazují, že se ve světě neztratí.

Jak fandí přírodě

V mnoha ohledech. Používané přírodní složky jsou vždy produkovány udržitelným způsobem. Vzhledem k tomu, že tyto látky jsou přírodě vlastní, nijak ji nezatěžují ani ve chvíli, kdy se dostanou zpátky do životního prostředí. Kosmetika Ego Harmony je tak bez minerálních olejů, parafínu či vazelíny, což jsou vedlejší produkty těžby ropy.

Všechny obaly jsou již recyklované, případně plně recyklovatelné. Tuby a kelímky vyrábí z opakovaně recyklovatelných plastů, krabičky pak z papírového recyklátu. Jako ochrannou výplň používají přírodní dřevitou vlnu a Flo-Pak BIO, který je vyráběn z odpadního kukuřičného škrobu. Zlikvidujte je kompostováním!

Zcela unikátní jsou vnější přepravní obaly s rakouskou certifikací OK compost INDUSTRIAL. Ačkoliv připomínají plastové tašky, jsou vyrobené z přírodního škrobu, a tak jsou také kompostovatelné.

V rámci udržitelnosti je navíc 10 % zisku věnováno potřebným.

Samozřejmostí je netestování na zvířatech.

Co nabídne navíc

Ego Harmony má na svých stránkách propracovanou encyklopedii jednotlivých složek v kosmetice. Váháte, co znamenají jednotlivé složky na etiketách kosmetických výrobků? TADY se dozvíte, co se za jejich názvy skutečně skrývá. Jaké mají látky vlastnosti a účinky? Encyklopedie nejen přírodních ingrediencí vám pomůže se zorientovat ve světě kosmetiky.

Proč Ego Harmony vyzkoušet

Česká značka – podpoříte lokální výrobu

Rodinná firma – když preferujete menší podniky před korporacemi

Udržitelnost – když vám tohle slovo není cizí

Příroda – víte, že vám dá to nejlepší

Zkušenosti – důvěřujete vývoji a ověřeným účinkům

Ocenění – víte, že mezinárodní porota opravdu sáhne po tom nejlepším