Potřebovali jsme si v půlce léta odpočinout, ale nebylo moc času. Nestačil by víkend? Víkend někde, kde bude milý personál, kde se dobře najíme, kde si můžeme dát pár procházek a večer dobrý drink, až děti usnou? A kde to bude tuze hezky vypadat?

A zjistili jsme, že stačilo, byť jsme si už od nedělního rána pohrávali s myšlenkou, že si to musíme prodloužit. Víkend v rodinném butikovém hotelu Soyka, který patří do skupiny Asten Hotels, byl důkazem, že se dá spojit rodinná pohoda se skvělým ubytováním a perfektní gastronomií. Navíc na výborném místě – ve Špindlu, který je i oblíbeným letním střediskem.

V centru Špindlu pro rodiny s dětmi

Hotel Soyka leží ve Špindlerově Mlýně přesně v centru – na té lepší straně, říkáme vždycky, když se pak prodíráme kdesi u pošty na cestách bez chodníků nebo do kopců. Tady máte rozhled na říčku i dění kolem, ale přesto kolem vás nejezdí auta. Když se budete chtít vydat na procházky, víte sami, že tady to není problém. A přímo od hotelu to jde  – i s kočárkem – pořád podél řeky. Krásná procházka, kterou si můžete protáhnout podle svých schopností. Děti si pak můžou hrát mezi hotelem Soyka a hotelem Savoy – oba patří do již zmíněné skupiny Asten Hotels. A protože oba hotely mají bohatou rodinnou nabídku nebo velké pokoje pro rodiny, děti si tam vždycky najdou svoje kamarády. Během pikniku v trávě, kdy si rodiče užívají třeba ochutnávku vín z Piemontu, společně dovádějí nebo skáčou na trampolíně.

Děti jsou tu vítány, přesto to není hotel, kde by se jeden bězdětný pár cítil nešťastně a utlačovaně, jako už jsme mnohokrát zažili. Tady je zdravý mix.

Hned při přivítání čekaly na Stelli i na Viktorka dárečky. Plyšák s výzvou, aby se o něj hezky staraly, což si každý vyložil po svém – Vikouš mu žužlal ucho a Stelli ho uložila do své postele, že teď ona bude muset spát u nás. Večer samozřejmě ustoupila – protože ji zlákala pohodlnost a velikost jejího lůžka. Nechyběly ani gumový medvídci, placka a také krásný nápis – Vítej, Stello! Tím si ji hotel okamžitě získal na svou stranu.

A nás ostatně hned taky – kávový a čajový servis na pokoji, štamprle s jejich likérem, miska oříšků…

Všechny pokoje jsou krásně zrenovované (původně šlo o hotel Westend), vymazlené do detailu. Líbíl se nám znak Soyky, který se skvěl na polštářích i třeba na láhvi s vodou.

Za nás nejlepší jídlo ve Špindlu – Soyka láká na skvělou chuť

V restauraci jsme pak byli „pečení vaření“. Chutnalo nám tam tak moc, že se to ani nedá popsat. Skvěle vychucené jídlo, příjemně nastylizované, dobré ceny, poctivé suroviny, žádné miniaturní porce. A z jídelníčku si vybere snad každý. Jejich „signature“ pokrm je holandský řízek. Stellinka si po ochutnání nechtěla dávat nic jiného a zhltla vždycky celou dospělou porci (a to mají moc hezké dětské menu). My experimentovali a ochutnali koprovku, vepřový t-bone steak z Josper grilu nebo bramborovou placku s trhaným vepřovým kolenem.

Viky se (vzhledem k věku…) držel svých příkrmů ve skle, které mu ochotný personál vždycky ohřál.

Pokud si chcete dopřát degustační menu nebo jen změnu, můžete zajít do restaurace hotelu Savoy – Savoya.

Nemusím ani zmiňovat to, že i snídaně byla skvělá, že?

Večer jsme pak neodolali baru Highney, jeden gin infuzovaný šiškou bude odteď patřit k neodolatelným krkonošským hitům. Stejně jako tenhle hotel, který dovedl skvěle zahrát na rodinnou notu.

My jsme využili sluníčka a prošli se k Labské přehradě, zažili adrenalinový sjezd dolů, skákali na bungee trampolínách, a tak jsme tak nějak nestihli Anche spa, které otevírá odpoledne. Nejdřív nás to dost mrzelo, ale říkáme si, že to nevadí. Na vířivku, saunu a páru, a stejně jako na Kubovu hernu pro děti, se budeme těšit příště – aspoň máme o důvod víc přijet zase.

A vůbec nám to nemusí do ouška napovídat krkonošská sojka.

Zdraví vás Míša