Je víc než klimaticky neutrální. Nová řada Pro Climate, kterou vpustila na trh drogerie dm, je vytvořená tak, aby zanechala co nejmenší ekologickou stopu a ještě ji vykompenzovala. Ale jak se osvědčila uživatelsky? Sedne nám, běžným maminkám? Vyzkoušeli jsme řadu dm Pro Climate opravdu důkladně.

Dá se říci, že tam, kde jiné eko produkty končí, Pro Climate teprve začínají. Už nejde jen o produkty bez parabenů a barviv, to už byla první eko vlna, teď to chce víc: ve hře jsou další dosud opomíjené aspekty dopadu na životní prostředí. Mezi hlavní faktory, které se dm snaží zohlednit při výrobě zcela nových produktů, patří omezení emisí skleníkových plynů, zatížení vod, okyselování půdy, oxidační smog či narušování ozonové vrstvy. Věci, které se nás zdánlivě netýkají, protože je nemáme dennodenně před očima, přitom jsou pro naši budoucnost klíčové – a pro budoucnost našich dětí ještě víc. Žádná planeta B nebo číslo 2 totiž není. A my jsme mámy zodpovědné.

A my jsme navíc tuhle řadu vyzkoušeli – tady jsou naše zkušenosti.

   

Tleskáme moc Oleji na holení Alverde Pro Climate. Skvěle se nám osvědčil i na krátké (ostré nebo pichlavé, chcete-li) chloupky. Krásně je změkčí a vůbec po holení nezůstanou žádné pupínky. V lahvičce je ho 100 ml, takže ho klidně vezměte i do letadla. Příjemnou vůni navozuje rakytníkový olej a olej z vlašských ořechů. Spolu se sójovým olejem navíc svědčí i té nejcitlivější pokožce. Můžou ho používat i pánové, stejně jako další produkty této řady (určitě usaďte na poličku v koupelně i ústní vodu).

My zatím pojďme zabrousit do hygieny intimní. Občas nám přišlo, že u eko produktů intimní péče výrobci tak trochu zaspali dobu. I když chceme šetřit životní prostředí, nechceme se vzdát komfortu. A v dm to konečně pochopili. Vložky jsou jemné, příjemné, tenké, dokonce s perforací ve tvaru srdíčka, jednotlivě balené. Jsou bez křidélek. Horní vrstva je ze 100% recyklované bio bavlny. Stejný potlesk si zaslouží toaletní papír! Konečně neznamená eko jen takový ten divně šedohnědý neohebný cár papíru, který nám až příliš připomínal kartonovou krabici. Tenhle působí přesně naopak!

Denkmit Pro Climate Prací gel na barevné prádlo se nám osvědčil i při nízké teplotě – jako první ho otestovala Míša na dětské bryndáčky a utěrky, a dala mu jedničku. Daniela si ho pochvalovala na sportovní oblečení, které kvůli jeho vlastnostem může prát jen na 20 stupňů, ale přesto z něj potřebujete dostat pot. A opět – skvělý výsledek.

Na nízké teploty (dokonce za studena) skvěle funguje ze stejné řady přípravek na mytí nádobí. Poslali jsme ho s naší spolupracovnicí do karavanu, kde je občas potřeba umýt pár talířků od snídaně bez teplé vody. Inu, usadil se pak i u ní doma.

K moři zase vyrazil Alverde Opalovací krém Pro Climate – ten vyžaduje důkladnější roztírání, ovšem chrání spolehlivě.

K našim nejoblíbenějším prostředkům se zařadilo Tělová emulze Pro Climate. Daniela vzkazuje: „My tělové mléko doma dali do skleněné lahvičky a používáme jako po každém mytí rukou jako krém na ruce. I manželovi vyhovuje, a to díky té neutrální parfemaci. Meduňka je z něj cítit opravdu příjemně, připomíná mi letní drinky. Stačí ho navíc neuvěřitelně málo.“ Míša dodává, že rychlost, s jakou se vsákne, je ohromující. A to, jak příjemně hebké celé tělo zanechá, je fantastické. A kdyby rozdávala známky ve škole, má to za jedno. Ostatně, takové vysvědčení by si odnesla celá řada dm Pro Climate. Máme s ní jen ty nejlepší zkušenosti – a tak doufáme, že se bude jen a jen rozrůstat.