Společně dokážeme víc

V německé rodinné firmě se už po generace drží předsevzetí To nejlepší z přírody, to nejlepší pro přírodu. I proto majitel společnosti Stefan HiPP, s odhodláním osobně zaručí za kvalitu všeho, co rodičům a dětem dodává. Od kojeneckého mléka, přes příkrmy až po kosmetiku.

Záleží na každém detailu

HiPP se dlouhodobě angažuje v ochraně klimatu. Věří, že základem péče o naši planetu je zdravá půda. Jedině ze zdravé a úrodné půdy může vyrůst zdravá rostlina, které nakrmí člověka a zvířata.

Nikdo nedokáže změnit celý svět, společně pro zelenější planetu ovšem dokážeme víc. Stačí drobná změna. Když jde o klima, záleží na každém detailu a počítá se každý krok.

Májový hipp kalendář

14. května

14. května

neděle

Vyhlašujeme testovací klub! Smlsněte si s dětmi na Menu snů – pestré a vyvážené sestavě příkrmů. Stačí se přihlásit do testovacího klubu.

15. května

15. května

pondělí

Influencerky, pojďte vyzkoušet novou výzvu – jak využít dětksou kosmetiku pro sebe. Přidejte se.

16. května

16. května

úterý

Vyzkoušejte mléko HiPP Combiotik! Hledáme 50 testujících maminek.

17. května

17. května

středa

Víte, že… ovoce, které je v ovocných příkrmech ve skle Superovoce, je jedinečné svou chutí čerstvě natrhaných plodů? Je ručně sklizené a v bio kvalitě.

18. května

18. května

čtvrtek

Neobvyklé rady přímo od maminek, jak neplýtvat a žít s dětmi ekologičtěji. Co vás inspiruje nejvíce?

19. května

19. května

pátek

V podzemní vodě, která se používá jako pitná, vědci odhalili na 73 nejrůznějších druhů pestidiců. Jenže 100 pesticidů ve vzduchu, ve vodě nebo v půdě může způsobit vzroozené vady, genové mutace nebo rakovinu. To je důvod, proč bio pomáhá přírodě i lidem.

20. května

20. května

sobota

Vzdělávejte se o udržitelnosti tak, že se s celou rodinou podíváte na filmy. Našli jsme pro vás zajímavé ekofilmy a dokumenty: celkem 17 tipů.

21. května

21. května

neděle

Dopřejte svým dětem vyváženou zdravou stravu. Věděli jste, že sklo patří k nejlépe recyklovatelným materiálům? Bio dezerty ve skle jsou s meruňkami, banány nebo mangem. Nechte děti objevit třeba mléčnou rýži nebo císařský trhanec.

22. května

22. května

pondělí

Dovedete si představit, že rajčata umí křičet o pomoc, když se jim v přírodě něco nelíbí? I to je důvod, proč se o přírodu dobře starat, podporovat bio farmaření a řešit biologickou rozmanitost. Protože #zalezinamnaplanete

23. května

23. května

úterý

Jak si vaše znamení stojí v udržitelnosti? Ekologická charakteristika znamení zvěrokruhu.

24. května

24. května

středa

Dnes slavíme Mezinárodní den parků a tak chceme vidět, jak si to tam umíte užít. Parky, zelené plíce měst, jsou pro planetu důležité a nám i HiPP #zalezinamnaplanete
Jak na to? Označte MAMAblog ve stories na jakékoliv fotce z parku či přírody a přidejte #zalezinamnaplanete  A jednomu z vás pošleme úžasný balíček od HiPP!
25. května

25. května

čtvrtek

Víte, že… HiPP se zavázal k udržitelnosti. Již více než 10 let používá na obaly svých kojeneckých mlék kartony s FSC certifikací (Forest Stewardship Council), což znamená, že dřevo na jejich výrobu pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů. K potisku jsou použity pouze ekologické barvy na bázi rostlinných olejů bez přítomnosti minerálních olejů pocházejících z ropy. Uvnitř kartonu je pak v porovnání s předchozí řadou mlék pouze jeden vnitřní sáček, čímž byly sníženy emise CO2.

26. května

26. května

pátek

Víte, že…

Společnost HiPP se rozhodla stanovit vlastní standardy biokvality: BIO pečeť HiPP. „S ekologickým zemědělstvím jsme začali před více než šedesáti lety. V té době se nejednalo o populární přístup, naopak, používání chemických látek v zemědělství bylo stále populárnější a zažívalo obrovský rozmach. S produkty HiPP jsme se rozhodli jít proti proudu. Začali jsme provozovat ekologické zemědělství, protože jsme pro ně byli zapálení a věřili jsme, že je to správné. Tím jsme také stanovili nové standardy kvality pro dětskou výživu,“ vysvětluje Stefan Hipp.

27. května

27. května

sobota

Malé kousíčky, velký problém: mikroplasty. Jsou všude kolem nás a vlastně je téměř nevidíme. Škodí nám i v přírodě, a přitom se můžete rozhodnout – nepoužívat kosmetiku s mikroplasty.
Jak je poznat?
Proč přesně vadí?

28. května

28. května

neděle

Víte, že…

HiPP má na svých stránkách vyhledávač ingrediencí? Zjistíte nejen informace o odrůdě a původu, ale i zajímavosti o pěstování nebo důvody, proč a kdy ji zařadit do jídelníčku.

29. května

29. května

pondělí

Každý z nás může pomoci planetě! Tady je pár nápadů, s čím pomůžete přímo na vaši zahradě.

  • Hotely pro hmyz
  • Kamenné zídky
  • Přirozené zahrady
  • Suchý biotop
  • Vodní plochy na zahradě
  • Květinové louky
  • Přírodní stanoviště a živé ploty
  • Budky pro ptáky a netopýry
  • Krmítka pro ptáky
  • Podpora půdního života na vlastním zeleninovém záhoně
30. května

30. května

úterý

Máme na vás dotaz: Co děláte pro přírodu? #zalezinamnaplanete a tak chceme dát dohromady vaše nejzajímavější rady (a samozřejmě jednomu z vás pošleme dáreček od HiPP). Pište nám na instagramu nebo facebooku do komentáře! Jsme zvědavci.

31. května

31. května

středa

Bio jako ze zahrádky: přísné bio zásady značky HiPP ve spojení s recyklovatelným materiálem, ze kterého jídlo dobře chutná, dělají z masozeleninových příkrmů HiPP skvělou volbu, ať už jde o první lžičku nebo pestrou pokračovací výživu.

1. června

1. června

Poslední den hlasování na vás čeká dárek od HiPP - mix toho nejlepšího, co má právě v nabídce. Kosmetika bez mikroplastů, SUPERovoce, masozeleninové příkrmy v bio kvalitě jako ze zahrádky, kaše, kojenecké mléko Combiotik... Těšte se na nabitý dárek.

Co můžete udělat ještě dnes

Vysadit si microgreens

Zachytávat vodu při mytí zeleniny na zalévání

Přečíst si víc o udržitelnosti

Nové spotřebiče kupovat extra úsporné

Zaměřovat se na potraviny ve skle

Prát v ekologických prostředcích

Pít čistou vodu

Jet na dovolenou vlakem

Používat věci pořád dokola

Kupovat klimaticky pozitivní produkty

Podporovat lokální farmáře

Vynechat nákupy zbytečností

Omezit spotřebu masa a uzenin

Zasadit si vlastní bylinky do truhlíku

Zařídit si kompost

Omezit auto

Recyklovat věci

Využívat popelnici na bio odpad

Najít si farmáře v okolí

Omezit plasty

Zkusit pěstovat vlastní zeleninu

Papíry používat z každé strany

Vysadit strom

Upřednostňovat lokální produkty

Vyrobit a zavěsit na strom pítko pro ptáčky

Nepřetápět doma

Na zahradě nechat úkryty pro hmyz a zvířata

Používat myčku a pračku, až když jsou plné

Chodit víc pěšky

Sprchovat se o 2 minuty méně

Vypínat světla

Místo krátké trávy mít louku pro čmeláky

Důsledně třídit odpad

Odebírat newsletter o udržitelnosti

Odnést odpadky z přírody

Podporovat, co je vyrobené ze 100% zelené energie

Jít na výlet pěšky

nasát nápady

I já jsem pokročila a udělala 7 udržitelných kroků

I já jsem pokročila a udělala 7 udržitelných kroků

Ne, už si nikdy nemusíme říkat, že jeden člověk nic neznamená. Věřím, že #spolecnedokazemevic, a já vykopávám!

Srozumitelně o klimatu a udržitelnosti: pojmy

Srozumitelně o klimatu a udržitelnosti: pojmy

Čím víc se o klimatu mluví, tím víc pojmů přibývá. A není lehké se v nich vyznat. Abyste je konečně pochopila, začtěte se.

VYSAĎ LOUKU, NAKRM PTÁKY, UBYTUJ ČMELÁKY

VYSAĎ LOUKU, NAKRM PTÁKY, UBYTUJ ČMELÁKY

Jsou to 3 malé kroky, které můžete udělat pro živou přírodu kolem vás. A my vás v nich podporujeme a děláme je taky.

4 prvky pro udržitelný život

základ je v půdě

Jen ze zdravé půdy mohou vyrůst zdravé rostliny. Takové, které chceme jíst. Ale jak je půda důležitá i pro celkové klima planety? Pokud je v půdě dostatek živin, mikroorganismů a vláhy, dokáže zadržovat v krajině dostatek vody uvolňovat do krajiny méně CO2. V hrsti zdravé půdy by se mělo nacházet zhruba šest a půl milionu organismů, což zahrnuje například bakterie, drobný hmyz, červy nebo třeba houby. Pokud tomu tak je, v půdě bude nastolena rovnováha a nebude tak potřebovat ani chemické ošetřování, jaké je v konvenčním zemědělství obvyklé.

odpadky řešte víc, než musíte

Základem je odpad co nejvíce minimalizovat a zaměřovat se na recyklovatelný. Skvělým materiálem sklo, které jde recyklovat neustále. Upřednostněte výrobky ve skle a vyhazujte sklo do správné popelnice na tříděný odpad. Nebo vám poslouží dál – jako kořenky nebo květináčky. Při recyklaci skla se spotřebuje méně energie a uvolní se méně CO2, než při zpracovávání plastů. Zkuste to také s domácím kompostérem (může být na balkoně), který „sežere“ každou slupku od ovoce. Nebo je vyhazujte do kontejneru na bio odpad (je hnědý).

projděte svou uhlíkovou stopu

Důležitým pojmem v udržitelnosti je snižování uhlíkové stopy. Stopy, kterou každý zanechá při všem, co dělá. Jedná se v podstatě o součet vypouštěných skleníkových plynů. Na internetu je dostupných mnoho kalkulaček, kde můžete zjistit, jak velkou uhlíkovou stopu svým životním stylem (dovolenou, vytápěním, nákupy, jídlem, které jíte) zanecháváte. Řada značek – třeba potravin – vám s tím pomůže. Nestačí kupovat jen klimaticky neutrální výrobky, je třeba vracet do přírody víc, než si z ní bereme. Takové výrobky jsou označené jako klimaticky pozitivní. HiPP řeší snižování emisí nejen ve svém závodě, ale v celém dodavatelském řetězci, od polí po sklady obchodníků.

Cestou lepších potravin

Kvalitní jídlo z bio produkce je základ jídelníčku i ochrany klimatu. Maso nemusíte z jídelníčku vyškrtnout, stačí ho omezit a zaměřit se na farmářskou produkci, ideálně v bio kvalitě. Máte tak jistotu, že se farmáři chovali ke zvířatům dobře. Ke zvířatům se nesmí přistupovat jako k pouhému zdroji masa, ale respektovat jejich potřeby. Proto se například v drůbežárnách HiPPu nezabíjejí vylíhnutí kohoutci, ale vyrůstají společně se slepičkami většinově ve venkovních výbězích. Na volném prostranství jsou chovány také krůty. Telata zůstávají dlouho u svých maminek. A tak by bylo možné pokračovat ještě dlouho. Bio prospívá naší planetě díky šetrnému obhospodařování půdy a nevyužívání umělých hnojiv, které půdu i organismus člověka zatěžují.