Vůbec se nemusíte omezovat – obzvlášť teď, když vám příroda dává to nejlepší, co má.

Vyprázdněte spíž
Ano, víme, není to zrovna nutné dělat v srpnu, ale máme své důvody, proč vám to doporučit: aktuální ceny benzínu, hezké počasí, spousta jiných aktivit… a tak se nám zkrátka na nákup nechce. A protože – alespoň nám – se do toho nebude chtít nikdy.
Udělejte si plán, co všechno jde ze spíže připravit – využijte všechny zbytky fazolek, naloženou cizrnu, sušená rajčata, mexické placky… A uvolněte místo dalším – sezónním – dobrotám.

Procestujte okolí
Je tolik míst, které si zaslouží objevit. Ale vy se zaměřte na cíle ve vašem okolí, kam se dá dojít pěšky. Možná je ve vedlejší obci studánka, ke které jste nikdy nedošli, protože jezdíte na výstavu do okresního města, nebo někde chovají koně, a vy místo toho jezdíte 100 kilometrů do zoo. Někdy číhají ty nejlepší zážitky za domem.
Náš tip: Pokud máte batole, vezměte s sebou připravené mléko HiPP, které není třeba ohřívat. Usnadníte si to!

Zakažte si televizi
A vrhněte se na všechny stolní hry, které máte schované.
Náš tip: Udělejte si s dětmi noční bojovku nebo černou hodinku.

Objevujte farmáře
Při toulkách po okolí najděte farmáře – možná někde mají meruňky, jinde zase chovají králíky nebo sbírají med… A někdy to nejde zjistit z googlu, ale jen z malé cedulky na vratech. Na takové potraviny se zaměřte.

Zásobte se
Srpen, to je spousta darů přírody na dosah ruky. Do zásoby nasbírejte borůvky, zavařte meruňky, do oleje naložte bylinky, nasbírejte ostružiny v lese, nasušte houby… To je lokální, přírodní a bio ve své nejčistší podobě.

5 extra rychlých a snadno splnitelných tipů
1. Na dovolené vynechte jeden den restaurace a jezte z toho, co nakoupíte na trhu. I v hotelu si zvládnete nakrájet salát a máčet chleba do místního olivového oleje.
2. Natrhejte kytici polních květů a dejte si ji uschnout.
3. Udělejte si pořádek ve skříni a vytáhněte kousky staré x let, budete se v nich cítit jako v nových, když je vyperete v eko prášku.
4. Levanduli nasušte a dejte do skříně proti molům.
5. Nalepte na schránku, že už nechcete letáky.