Najít kvalitní ekologické hračky na zahradu, které vydrží věky, není snadné. Sestavili jsme pro vás rady, jak vybrat šetrné hračky na malou i velkou zahradu.

Potřebujete moderní hračky na zahradu, které odolají větru a dešti? A zároveň dbáte na udržitelnost? Dobré řešení představuje speciální recyklovaný plast. Díky němu vydrží hračky dlouhá léta, a to nejen stále bezpečné a odolné.

Děti milují barvy. Jenže vy zase máte rádi zahradu elegantní. Zelená, která je hlavním prvkem řady Go Green! Od Little Tikes odkazuje nejen na ekologický aspekt řady, ale ještě díky ní hračky do zahrady dobře zapadnou, přesto pro děti zůstávají snadno rozpoznatelným „jejich“ prvkem.

Milujete dřevo? Opatrně na třísky a nátěry. Dbejte na to, aby byly šetrné, bohužel se takové nehledají snadno. Nezapomeňte, že nátěry se musí prakticky každý rok obnovovat. U dřeva tak doporučujeme sáhnout třeba po malých sportovních hračkách, které snadno uklidíte.

Kdo by nemiloval pískoviště? Ti nejmenší, předškoláci, ale klidně i osmiletí si na něm plácají svou životní představu z písku, ať už jsou to dortíky nebo tunelování. Vybírejte takové, které se dá použít buď jako pískoviště nebo jako bazének (i na míčky). Díky tomu nemusíte kupovat dva velké prvky na zahradu, ale pořídit si jen jeden, variabilní.

Náš tip: Rozveselte si zahradu novým usměvavým kamarádem – pískovištěm ve tvaru veselé želvy z ekologické řady Little Tikes. Přední nohy želvy jsou zároveň sedátka, aby děti při hraní měly dokonalé pohodlí. Želva vám poslouží nejen v létě. Klasická hračka na zahradu je ideální zábavou pro děti během slunných dnů. Může se použít buď jako pískoviště i bazének.

Do bazénu, nebo jen tak na trávu? Velkou skluzavku pohodlně přesunete nebo snadno složíte, abyste ji přes zimu mohli snadno uskladnit. Na co dbejte při výběru skluzavky? Na bezpečí v podobě sklkuzné plochy s mírným sklonem, pohodlnými schůdky a se širokou základnu, aby byla skluzavka stabilní. Nezapomeňte rovněž na ekologický materiál. Skluzavka je přece materiálově „nadměrná“, a z plastu musí být vyrobena.

Přiznejme si, že ti nejmenší u stolu nadělají největší nepořádek. Dopřejte jim jejich vlastní piknikový stoleček, pod který dáte přírodní jutový koberec. Ušetříte tak svou drahou terasu od drhnutí mastnoty z párečků v těstíčku. Skvělý stoleček, který úžasně poslouží na piknik, kreslení nebo spoustu jiných aktivit a projektů, by měl být vyrobený z odolné a ekologického materiálu. Ten od Little Tikes takový je: krásné a jasné barvy, celistvá horní deska, pohodlné lavice, to vše dělá stoleček super vnitřním nebo venkovním pomocníkem pro oblíbené aktivity dětí, navíc z recyklovaného plastu.