Máme pro vás pár osvědčených nápadů, jak zabavit děti v karavanu.

  • Zaveďte dětem karavanový zápisník. Krásný blok, který bude jen jejich. Na výstřižky, vstupenky, zápisky, obrázovky, vylisování květin, samolepky. Svěřte jim nějaký důležitý úkol – zapsat počet najetých kilometrů nebo místa, kde jste tankovali. Větší můžou zakreslit mapu nebo do okopírované mapy trasu.
  • Zabalte drobné hračky a jednu velkou, která všechno skryje. Náš tajný tip je batůžek od Na! Na! Na! Surprise, do které se vejdou třeba panenky L.O.L.! Nebo zaklapávací domeček (třeba Playmobil), který poslouží klidně i jako garáž nebo stáj, podle toho, na co si děti hrají.
  • Nezapomeňte na dostatek svačin. Zdravých. Ovoce se často kazí, a tak budou skvělé třeba rýžové krekry, které jsou lehké do žaludku. Nebo malé müsli tyčinky. Na osvěžení se také hodí příkrmy ve skle. (najdete je v nabídce HiPP) Při malé nudě a malém hladu je podáte dětem.
  • Pořiďte si dostatek věcí na umytí rukou bez oplachování – vlhčené ubrousky se hodí nejen na dětskou pusu a zadeček, ale třeba i na otření stolečku nebo hraček. Bezoplachový čistící olej ošetří nejednu „tmavou nehodu“, obzvlášť když použijete vatové polštářky (všechno má v nabídce Linteo Baby).
  • Učte je vařit. Léto je na to ideální období a budete se divit – v karavanu obzvlášť. Začněte ohříváním hotových omáček, na které dáte trochu pesta, a k tomu připravíte těstoviny. Lehké, ale přesto syté jídlo, a děti budou mít pocit, že zvládnou celou večeři (dobrou přípravu uděláte nákupem v dm – jejich omáčky ve skle v bio kvalitě nebo plněné tortelliny se nemusí skladovat v lednici). Díky minimu dostupného nádobí navíc neušpiní všechno dostupné, a poradí si i s málem, což pak doma v klidu využijou. Zabaví se a bude jim o to víc chutnat.
  • Pořiďte dětem knížku o přežití v přírodě (ano, víme, pobyt v karavanu je něco jiného), ale bude je bavit některé myšlenky aplikovat na cestách a v přírodě. A samozřejmě se i přiučí.
  • Na přejezdech děti nemusí mít jen tablet. Audioknihy – třeba ty od Davida Walliemse baví i starší a dospělé díky skvělému ztvárnění herce Lábuse, časopisy od benzinky (místo limonád a sladkostí), malé hry (kdo dřív uvidí traktor, červené autíčko, hádej jaké jsem jídlo nebo pohádková bytost apod.).
  • Pamatujete na táborové rozdělování sluníček a prasátek? Co kdyby tentokrát ten úkol měli děti a hodnotili vás i sebe? Za zábavu, jídlo, chování, úklid. Berte to jako sbližování a pracování na tom, aby celé rodině bylo dobře.