Jednorázové dětské pleny nám ušetří spoustu času, ale jsou jednoznačně pohromou pro životní prostředí. Na druhou stranu praní látkových plen je strašákem pro řadu maminek. Naštěstí existuje alternativa v podobě ekologických jednorázových plen, které jsou bezpečné pro miminko i planetu. Jaké jsou výhody plen MonPeri Bamboo vyrobených z biologicky rozložitelného materiálu?

Během svých prvních let života vyprodukuje miminko přibližně jednu tunu odpadu z jednorázových plen. Je to hodně, že ano? A podle některých odhadů je to dokonce až dvojnásobek! V každém případě může kojenec ročně vyprodukovat více odpadu než průměrný dospělý člověk.

Většina jednorázových plen je vyrobena z různých plastů, a právě to představuje největší problém. Likvidace plen ve spalovnách je velmi složitá a na skládkách se rozkládají stovky let. Aby toho nebylo málo, k výrobě běžných jednorázových plen je potřeba ropa.

Ekologičtější jednorázové pleny: řešením je bambus

Kvůli snížení ekologické stopy přešly některé maminky zpět k vypratelným látkovým plenám, ale jistě se shodneme na tom, že jejich používání není pro mnohé zrovna nejpohodlnější. Naštěstí existuje alternativ v podobě ekologických jednorázových plen, které jsou nesrovnatelně ohleduplnější k planetě. Planeta B zkrátka neexistuje pro nás ani pro naše děti. Místo ropy mohou být pleny vyrobeny např. z bambusu – přírodního, obnovitelného a 100% rozložitelného materiálu. Místo stovek let se při vhodných podmínkách rozloží za několik měsíců.

Česká značka MonPeri nabízí ekologické pleny z bambusu, které jsou z odpadového hlediska prospěšné nejen pro přírodu, ale sedí i miminku. Pleny MonPeri Bamboo jsou přirozeně antibakteriální a hypoalergenní. Kromě prodyšnosti oceníte také velmi zdařilou termoregulaci, díky které nehrozí zapaření a podráždění. To ovšem neznamená, že ztratily své izolační schopnosti. Citlivá dětská pokožka bude v bezpečí díky absenci chlóru, vůně a toxických látek. Plenky byly dermatologicky testovány a získaly certifikáty OEKO-TEX®, TCF nebo SZU. Takové plenky se nám líbí!