Dobré trávení a imunitu podpoří probiotika

22.05.2017

Klíčovou roli ve vývoji každého miminka hraje zdravé a spokojené bříško. Dostatek příznivých bakterií v zažívacím systému je totiž důležitý nejen pro správné trávení, ale i pro silnou imunitu. 

Pro každou maminku je velmi stresující, když děťátko bez ustání pláče a není možné jej žádným způsobem utěšit. Za pravidelným nářkem často stojí kojenecká kolika, tedy bolesti bříška způsobené zvýšenou plynatostí. Při kolice děti intenzivně zatínají pěstičky, nápadně se kroutí a přitahují nožičky k bříšku. I o něco mírnější "prdíky" jsou pro miminka velmi nepříjemné a mnohdy obdobně bolestivé.

Úlevu mohou přinést masáže bříška a cvičení nožičkama, fenyklové čaje nebo třeba přikládání teplé pleny či polštářku na bříško. V některých případech pomáhá, když maminka změní techniku kojení či krmení miminka. Velmi častým řešením je pak užívání probiotik, příznivých bakterií pomáhajících udržovat zdravou střevní mikroflóru.

"Probiotické bakterie se zpravidla usazují na střevních stěnách a působí proti množení škodlivých bakterií. Takto vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění," vysvětluje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol, že pohoda v dětském bříšku posiluje i obranyschopnost dítěte.

Přátelské bakterie se do dětského těla poprvé dostávají při porodu přirozenou cestou, v případě císařského řezu je o ně dítě ochuzeno. Další probiotika a také prebiotika, která slouží jako výživa pro prospěšné bakterie, jsou miminku předávána prostřednictvím mateřského mléka. Tento přísun však nemusí být dostatečný, proto je nutné sáhnout po doplňku stravy.

Vhodným pomocníkem může být APO-Laktík for Baby. Tento doplněk stravy obsahuje probiotické kapky, které představují jedinečný komplex dvou probiotických kmenů a 250 miliónů probiotických bakterií v jediné denní dávce. V jednom balení najdeme 7,5 ml kapiček (dohromady 30 denních dávek) a pipetu, kterou lze kapky pohodlně kapat miminku přímo do úst nebo do mlíčka. Probiotika jsou navíc před prvním použitím uchovávána ve víčku odděleně od tekutiny, což zajišťuje jejich stabilitu a vysokou ochranu. Doporučenou denní dávku představuje pět kapek.

Více na www.pripravky-apotex.cz.