Také děti potřebují kolagen

30.05.2017

Pro podporu zdravého a silného pohybového aparátu je důlěžitá bílkovina kolagen, protože tvoří základ všech pojivových tkání. U dospělých na jejich stav myslíme, ale co děti, jejichž kosti a chrupavky se mění závratnou rychlostí?

Stále poskakují a běhají, aktivně zkoumají svět. Malí neposedové zkrátka dávají svým kostem a kloubům pořádně zabrat. Jak děti rychle rostou, mohou se u nich projevit i bolesti, které si spojujeme se staršími lidmi. Na kvalitu pohybového aparátu má přitom významný vliv tělu vlastní kolagen, ve vodě nerozpustná bílkovina tvořící základní stavební hmotu kostí, chrupavek a vaziv.

Kolagen představuje třicet procent všech tělních bílkovin. Nalezneme jej zejména v živočišných zdrojích, obsahují ho ale také červené mořské řasy nebo rostlina pupečník asijský.

Kolagenové kostičky s jahodovou příchutí 

Doplněk stravy Colafit Junior je vhodný pro děti od 3 let a obsahuje šetrně zpracovaný kolagen do formy malých měkkých kostiček. Ty se snadno polykají a mají skvělou jahodovou příchuť. Kromě 4 mg čistého krystalického kolagenu obsahují také extrakt z růže šípkové, která přispívá k udržení normálního stavu kloubů. 

Radost dětem jistě udělá i malý dárek - magnetka, která je součástí každého balení.

Vice na www.colafit.cz .