Každá maminka se snaží dát svému miminku tu nejlepší péči. Kromě oblečků a hraček patří dětská kosmetika mezi základní vybavení, které doma nesmí chybět. Na trhu jsou desítky známých i méně známých značek, které slibují tu nejlepší péči. Co však miminko skutečně potřebuje a jak se o jeho pokožku máme starat? V jednoduchosti je krása a v případě miminek je méně skutečně více.

1/ Potřebuje miminko opravdu namazat?

Víme, že svému drobečkovi chcete dopřát tu nejlepší péči. Možná se vám zdá mazání zbytečné, ale není to tak. Dětská pokožka nemá ještě zcela vyvinutou promašťovací schopnost, a tak je lepší ji vláhu doplňovat. Zároveň je dětská pokožka je velmi citlivá, proto vybírejte krémy či olejíčky založené na přírodní bázi bez parfemací a zbytečných složek. Důležité je, aby kosmetika pokožku miminka dostatečně hydratovala a zachovala její přirozené vlastnosti. Pro běžnou denní péči zkuste třeba hydratační tělové mléko Mustela tvořené z 97 % přírodními složkami, především pak organickým avokádem.

2/ Je nutné mazat každý den?

Dejte na svůj instinkt – pokud se vám zdá pokožka sušší, vyberte si olej nebo krém, díky kterému bude pokožka hydratovaná. A pokud zvolíte olej, využijte ho k masáží celého tělíčka. Určitě doporučíme mazání po každém koupání.

3/ Voňavá pěna  je tak líbivá, jenže je vhodná vhodná pro miminko?

Koupel vaše miminko před spaním zklidní a uvolní napětí po celém dni. Někdo napouští vaničku bez jakýkoliv přípravků, jiný nedá na kapku pěny dopustit. Z produktů pak vybírejte ty, které zvláčňují.

Doporučujeme avokádovou bublinkovou pěnu do koupele, která je tvořena z 91 % přírodní složkou a je vhodná i pro každodenní používání. Uvidíte, jak batolata bude bavit do proudu vody kapku pěny nalít a sledovat tvořící se bublinky.

Zkušenosti s kosmetikou Mustela z Francie pro atopiky

4/ Malé opruzeniny, velký problém? Jak se starat o dětský zadeček? Preventivně.

Péče o dětský zadeček může být občas alchymie. Každá maminka se snaží předejít opruzeninám, ale i při té nejlepší péči a opatrnosti se můžou objevit. Kůže na zadečku je vystavena velké zátěži, je tedy potřeba jí chránit.

Na běžnou péči můžete použít ubrousky, ovšem v základu vystačíte s čistou vodou, v případě většího znečištění pak s kapkou mycího gelu. Někdo myje ve vaně, jiný v kyblíku, další používá navlhčenou žínku na přebalovacím pultě, jiný smočí miminko pod proudem vody v umyvadle. Na tom nezáleží. Důležité je důkladně osušit, v případě začínajících opruzenin jen dotekem, nikoliv třením. A pak namazat. Obzvlášť u miminka, které potřísní denně několik plenek, je třeba po každé očiště aplikovat krém proti opruzeninám.

5/ A jak je to s vlásky, je šampón ta správná volba?

Pro jemné dětské vlásky a citlivou pokožku hlavy není nic lepšího než čistá voda. I když dětské šampóny voní úžasně a máte pocit, že ve vaší kosmetické výbavě pro miminko nesmí chybět, prvních pár týdnů se bez nich klidně obejdete. Avšak pokud má vaše miminko husté vlásky, mytí jednou za týden je zcela ideální.  U batolat, běhajících po celém bytě a řádících na pískovišti, už pak bude šampon potřebnější.

6/ Jak na seboreu?

Má vaše miminko šupinky ve vláskách? Nevypadají moc hezky, ale nebojte se, je to celkem běžný problém. Ulevte svému děťátku, aby ho hlavička nesvědila, a pořiďte krém proti tvorbě mléčných krust  – zklidňuje, zabraňuje svědění a hydratuje jemnou dětskou pokožku. Důležité je, aby takový speciální krém obsahovat oleje pro zvláčnění pokožky.

7/ Jak se starat o miminko s atopickým ekzémem?

Atopický ekzém trápí děti především ve věku od 2 do 7 let. Zdravá kůže má plně funkční epidermální bariéru, u atopické pokožky tato bariéra chybí. Ale nebojte se, důležité je zachovat chladnou hlavu a pamatovat na extrémní citlivost vašeho miminka. Děti potřebují speciální kosmetickou péči z lékárny.