Kůže novorozence a kojence je přibližně pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Látky nanesené na kůži miminka se vstřebávají prakticky beze zbytku. Proto by prvním kritériem při výběru ošetřující kosmetiky měla vždy být kvalita. Vyhledávejte proto pouze přípravky, které jsou určeny k péči o dětskou pokožku a které zároveň splňují nároky na vysokou kvalitu, zaručenou patřičným certifikátem.

Zásady péče o dětskou pokožku:

• Dostatečně často dítě přebalujte.

• Nemyjte zadeček běžnými pěnivými přípravky.

• Po očištění zadeček pečlivě osušte a nechte děťátko alespoň čtvrt hodiny nezabalené a v dobře vytopené místnosti.

• Používejte pouze přípravky, které byly vyvinuty speciálně pro dětskou pokožku.

• Volte kosmetiku, jejíž složení a kvalitu si můžete ověřit.

Přirozená péče posiluje funkce pokožky

Nejcitlivěji reaguje pokožka novorozenců a kojenců, a proto je důležité věnovat pozornost složení přípravků, které používáte. Vhodnou péčí může být například měsíčková řada od Weledy. Všechny měsíčkové produkty obsahují čisté rostlinné oleje, které podporují přirozené funkce pokožky.

 

Myje a ošetřuje 

Prvním krokem při péči o dětskou pokožku je správná hygiena. Mýdlo a pěnicí přísady do koupele nepoužívejme v prvním roce života vůbec. K mytí celého těla kojence se hodí jemná koupel a na starší děti

Měsíčkový dětský šampon Weleda, který je obzvlášť citlivý k dětským očím. Velmi dobře ho snášejí děti, které trápí stroupky ve vlasech.

Hydratuje a vyživuje

Po příjemné koupeli je na řadě hydratační ochranná péče. Po koupání dítě natřeme kvalitním kojeneckým rostlinným olejem – Měsíčkovým kojeneckým olejem Weleda – stačí ho minimální množství, aby dítě nebylo mastné. Opět dbáme na teplotu v místnosti, kde děťátko koupeme: v prvních měsících života by měla být kolem 27 °C.

Bojuje proti opruzeninám

Zvláště citlivé pokožce v oblasti plenek je někdy nutno věnovat speciální péči. Velmi častým problémem zde totiž bývají opruzeniny. Můžeme proti nim bojovat například pomocí Měsíčkového kojeneckého krému Weleda.