S blížícím se létem všichni toužíme po pestrých barvách, květinách, ovoci a především troše svěžího větru do našich životů. Takové osvěžení neuškodí ani našim ložnicím, kterým po dlouhých měsících chladného počasí určitě prospěje nějaká ta příprava na nadcházející období plné slunce. Ano, shodneme se, že středobodem ložnice je postel. Tu měnit nemusíte, ani matraci a peřinu, abyste vnesla do své ložnice dávku optimismu a energie. Stačí povlečení.

Pět tipů na povlečení vás navnadí na léto – bude se vám v nich krásně usínat a ještě lépe budit. A mimochodem, klidně vás přenesou i na vysněnou dovolenou.

  1. Květinové potěšení

Něžný vzor pastelově zbarvené vistárie dodá vaší ložnici venkovský ráz, zvlášť pokud máte světlý dřevěný nábytek. Budete se probouzet jako na dovolené ve Středomoří, obzvlášť když vás ráno na nose polechtají první paprsky. Povlečení je vyrobeno z jemné atlasové tkaniny, která je jednak velmi kvalitní, jednak přímo oslnivě lesklá. Navíc každá máma ocení, že se nemusí žehlit. Body navíc pro SCANquilt!

  1. Tropický odpočinek

Pokud byste se nejraději viděli někde na pláži pod palmami a odpočívali v houpací síti za zvuku šumění moře, můžete se alespoň pomyslně do teplých krajin přenést s povlečením se vzorem palmového listí. Je vyvedeno v jasných a přitom uklidňujících tónech zelené a vyrobeno je z atlasového saténu, který má tu výhodu, že jej nikdy nebudete muset žehlit. Po vyvěšení se totiž narovná sám. Váš odpočinek tak podpoří také tím, že vám ušetří práci!

  1. Vzpomínka na dětství

Možná jste jako malí jezdívali k babičce, která postele povlékala do bavlněného květovaného povlečení. Jestliže patříte spíše mezi milovníky klasiky, můžete si s tímto setem na dětství zavzpomínat. Jemné tóny kvítků na vás navíc budou působit přímo uklidňujícím dojmem, a než se tak nadějete, propadnete se do říše snů, ve které je možné být doslova kýmkoli, klidně i tou princeznou! Tohle je moderní a přitom tradiční český styl.

  1. Vůně dálek

Možná nejste fanoušci pestrých květinových vzorů, ale máte raději spíše něco exotického, co vám může připomínat některou z vašich cest do všech koutů světa. Saténové povlečení v sytě červené barvě se vzorem mandaly vás v horkých letních dnech krásně ochladí a vykouzlí orientální odpočívadlo přímo u vás doma. Jedné z nás připomněl dovolenou na Bali, další zase víkend v Marrakéši.

  1. Veselý přístav

Co může být více letního, než veselý přístav a lodě? Povlečení v námořnických barvách, červené, bílé a modré, se vzory majáků, plachetnic a přímořských domků, vám pomůže zavzpomínat na váš poslední pobyt na pobřeží. Materiál je velmi kvalitní satén, který je nemačkavý a jemný. My už chceme být na pláži!

Zaujal vás design některého povlečení, nebo potřebujete naopak další inspiraci? To vše a ještě mnohem více nabízí e-shop s bytovým textilem a doplňky www.scanquilt.cz!