Máme rádi zdravé vaření, a proto nás multifunkční kuchyňský pomocník od značky Babymoov doslova ohromil. Ačkoli nejsme příznivci několika stovek různých elektrických udělátek, která většinu roku jen blokují místo v kredenci, tohle je něco úplně jiného. S klidem můžeme říci, že Nutribaby+ XL nahradí hned několik takových přístrojů, navíc vypadá báječně designově, takže jsme neměli tendenci nikam uklízet. Když byl na očích, pořád jsme ho využívali. V čem je ještě zvláštní a proč ho potřebujete, i když o tom ještě nevíte?

Primárně je tento přístroj určený k domácí přípravě příkrmů pro nejmenší, jak ale brzy zjistíte, využije jej celá rodina, zvlášť pokud se zajímáte o zdravé stravování. Propojuje v sobě mixér a parní vaření. K tomu slouží tři oddělené jednotky, do kterých umístíte vámi zvolené ingredience a na automatickém časovači nastavíte, jak dlouho se mají vařit. Během přípravy probíhá také zachytávání vody z vaření, kterou můžete později použít v mixéru pro přípravu pyré nebo polévek. Využijete tak skutečně všechno a nepřijdete o žádné důležité živiny. Základní brokolicovou polévku uděláte za pár minut.

Vyzkoušeno - naše zkušenosti s přístrojem Babymoov Nutribaby+ XL

Vyzkoušeno – naše zkušenosti s přístrojem Babymoov Nutribaby+ XL

Co všechno umí Babymoov Nutribaby+ XL: vyzkoušeno!

Kromě vaření v páře a tří rychlostí mixování nabízí Nutribaby+ také rozmrazování, ohřev mléka a sterilizaci. Navíc v něm můžete také uvařit rýži a těstoviny. Ocení jej tak nejen rodiče těch nejmenších dětí, ale skutečně celá rodina.

Nakrmíte bez potíží opravdu všechny, protože tři parní jednotky pojmou až 2, 250 gramů zeleniny a mixér 700 ml. Kromě toho je obsluha opravdu jednoduchá. Můžeme zaručit, že se v ní zorientuje vážně každý, i když má třeba z elektroniky respekt. Nejdřív jsem jukla do návodu, ale pak jsem zjistila, že je to intuitivní. Jako třeba iPhone (a taky stejně hezké, to se shodneme, že ano?).

Platí totiž, že jedno tlačítko má opravdu jen jednu jedinou funkci. Připravené pokrmy zůstanou krásně barevné, chutné a šťavnaté, na rozdíl od klasického vaření, po kterém některé druhy zeleniny, například brokolice, zůstanou zašedlé a mdlé. Vaše děti tak možná poprvé v životě snědí to (příšerné) zdravé jídlo dobrovolně!

Zvládne to s ním tříleťák i manžel

Jen zkuste svého tříleťáka zaúkolovat, aby připravil celý oběd – i bude v šoku, jak to krásně zvládne, stačí jen naskládat věci do přístroje. Ještě mu prstíkem nechte zmáčknout kouzelné tlačítko – a tradá, za pár minut malý šéfkuchař podává svůj první pokrm.

Vyzkoušeno - naše zkušenosti s přístrojem Babymoov Nutribaby+ XL

Vyzkoušeno – naše zkušenosti s přístrojem Babymoov Nutribaby+ XL

Všimla jsem si, že po čase se s ním naučil i manžel, který má rád jen takovou jemně křupavou zeleninu – na skus – a tak si tam dával svoje baby karotky a kousky pastináku, jen na chvilku, na pár minut, a nemusel je restovat na oleji, jako to dělal doposud.

Jak se liší Babymoov Nutribaby+ XL a Nutribaby+

Pokud by se vám zdálo, že je přístroj příliš velký a jeho plnou kapacitu nevyužijete, kromě Nutribaby+ XL existuje ještě menší varianta Nutribaby+. Ta se liší tím, že má jen dvě jednotky pro vaření v páře a celkový objem je o něco menší. Jestliže tedy nemusíte krmit mnoho hladových krků, mohla by to být ta pravá volba. Na rozdíl od svého většího sourozence je také dostupný ve dvou barvách – šedé a bílé. Majitelé XL varianty ale nemusí být smutní, protože si mohou dokoupit barevný kryt v odstínu, který jim bude vyhovovat. To když si budete chtít vyšperkovat kuchyň.

Ale Nutribaby+ XL je klenotem sám o sobě – tím, jak dobře vypadá, jsem ho na lince nechávala vystavený pořád. A když už tam byl, o to víc jsem ho používala.

Sečteno a podtrženo, Nutribaby+ vám nahradí parní hrnec, mixér, sekáček na smoothie a možná i mikrovlnnou troubu, pokud ji využíváte především k vaření zeleniny v páře. A pokud rádi dohlížíte na to, aby strava vašeho batolete obsahovala to nejlepší, tenhle kuchyňský pomocník vám v tom bude k ruce. Rozhodně doporučuji!