I když je sklo skvěle recyklovatelné, můžete ho využít i jinak – třeba na tvoření. Malé skleničky od klimaticky pozitivních příkrmů HiPP využijete jako kořenky, cukřenku, slánku…, na uchování krmiva pro akvarijní rybičky, na zbytek omáčky do lednice, na drobné bonbony na stůl na dětskou oslavu, na sypaný čaj. A pak taky v kanceláři: na sponky, gumy a další maličkosti, které nevíte, kam uložit, jako stojánek na psací potřeby a štětce. A když jsme u těch štětců, poslouží i na ty kosmetické. Děti můžou mít skleničky na modelínu, která ztratila obal, na zbytky kinetického písku, na mušličky z poslední dovolené. Nebo do nich můžete zasadit něco zeleného a ukázat přírodě, že na ni myslíte dvojnásob. Nejen upcyklací, ale právě i domácím pěstováním. Protože #spolecnedokazemevic

Na pracovní stůl je rostlinka ve skle ideální malá dekorace. Na jaře jsou skvělé cibuloviny jako hyacint, v létě pak třeba bylinky (skvěle a rychle se rozroste máta, kdykoliv ji můžete natrhat do vody či čaje) nebo fialka, na podzim chryzantéma v mini provedení, v zimě čemeřice. Kdykoliv pak malý asparagus nebo břečťan. Jakmile přeroste, přesaďte ho na balkon nebo do zahrady.

Můžete je zasadit do substrátu, ale některé cibulce to sluší i v „holém“ provedení – v čistém skle bez zeminy vynikne její krása. Na dno vložte několik kamínků, posaďte na ně cibulku a zalévejte tak, aby byly kořínky ponořené.

Jak využít skleničku od příkrmu? Tvoření – sázení krok za krokem:

Dejte si ovocný příkrm – s jogurtem, na ovesné kaši, jako základ smoothie bowl.

Ze skleničky HiPP Bio klimaticky pozitivních příkrmů sloupněte etiketu. Dobře to jde teplou vodou nebo v myčce nádobí.

Na dno skleničky dejte kamínky a poté vrstvu zeminy (substrátu).

Vložte cibulku hyacintu, narcisu, tulipánu… Nebo jinou předpěstovanou květinku či trvalku jako heřmánek, voděnku, vřes…

Doplňte ji o mech, který zadrží vodu.

Dozdobte přírodními materiály – březovými odřezky, peříčky…

Náš tip: Skleničky můžete zavěsit na provázek na větvičku (jabloně, vrby), která musela jít pryč při prořezu stromů.