Jakmile nastane situace, kdy začne vaše miminko pít umělé mléko, ruku v ruce s tím se obvykle objeví důležitá otázka. Jak zařídit, aby mlíčko mělo pokaždé tu správnou teplotu? V dnešní době už naštěstí nejsme odkázaní na kastrol na sporáku a teploměr, jako tomu bylo kdysi dřív, ale můžeme použít některý z chytrých vynálezů, které přípravu dětské stravy výrazně usnadňují. Aha, ale teď vás čeká rozhodnutí znovu. Chcete raději ohřívač lahví, nebo přístroj na přípravu mléka?

1. Ohřívač lahví: zkušenosti, kdy se hodí a proč ho potřebujete

V rychlosti ohřejete mléko. Když je vaše hladové děťátko k neutišení, každá vteřina se počítá!

Ohřívače lahví vypadají trochu jako zmenšené (kompaktnější) rýžovary. V zásadě se jedná o chytrý elektrický hrnec s termostatem. Do toho předem nalijete vodu, která se po spuštění ohřeje na požadovanou teplotu. Ve vodní lázni takto ohřejete předem připravené dětské mléko. Většinou je možné si vybrat z několika přednastavených teplot a poté jen vložit lahvičku na dobu tak dlouhou, jak uvádí návod k použití.

Některé přístroje toho však umí mnohem více. Například ohřívač Nutri Smart od značky Babymoov, který lze zakoupit na e-shopu Andys.cz, umožňuje kromě vodní lázně také velmi rychlé ohřívání v horké páře, které je dokončené již za 80 vteřin. Zohledňuje výchozí teplotu ohřívaného pokrmu a umí ohlídat, aby nedošlo ke znehodnocení živin příliš intenzivním ohřevem. Velmi praktická je také možnost odloženého startu, díky kterému můžete mléko nachystat například pro paní na hlídání nebo tatínka. Kromě toho obsahuje balení také síťový adaptér do auta. Bez obav se tak s dítětem můžete vydat na delší výlet. Navíc ohřívač lahví můžete použít i na ohřívání kaší nebo příkrmů, když je dáte do správné nádoby.

Navíc pokud víte, že se děťátko každou chvíli vzbudí, zamilujete si funkci, která udrží vodu připravenou na tu správnou teplotu klidně hodinu.

Hlavní výhody ohřívače:
– Kromě lahve s umělým mlékem umí ohřát také mléko odstříkané nebo skleničku s dětským příkrmem
– Pro tatínky nebo paní na hlídání jednoduše předpřipravíte porce mléka
– Malá velikost přístroje se hodí na cesty
– rozmrazíte s ním pozvolně zmražené mateřské mléko nebo příkrmy, které jste s láskou připravila do zásoby


2. Ohřívač a dávkovač vody: zkušenosti, kdy se hodí a proč ho potřebujete

Možná znáte velký barel s vodou, který umožňuje natočit si jak studenou, tak i teplou vodu. No, ale chtěli byste mít tak velký, neskladný zásobník doma?

Na podobném principu fungují, ovšem jsou daleko hezčí, designově vymazlné, domácí ohřívače a dávkovače vody. Jde o kompaktní a stylový zásobník, který vám vždycky nadávkujete vodu ohřátou na tu správnou teplotu, vhodnou pro přípravu umělého mléka. Jednoduše stisknete tlačítko a do lahvičky natočíte přesně odměřené množství vody.

Velmi praktický je ohřívač a dávkovač Milky Now od Babymoov z e-shopu Andys.cz, který pojme až 12 dávek vody o objemu 60 ml. To je zásoba třeba i na celý den! Těch minut, které ušetříte, protože nebudete muset ohřívat, ochlazovat, zase přihřívat vodu na každé mléko… Požadovanou teplotu vody, kterou si předem nastavíte, dokáže udržet až šest hodin. Jediné, co tak musíte udělat pro přípravu mléka, je stisknout tlačítko a natočit do lahve vodu. Pro vyčištění stačí zvolit funkci “clean”, která po dobu tří minut proplachuje celý přístroj vroucí vodou. Zaručená čistota!

Takový přístroj si zamilujete nejen v noci, kdy celí rozespalí musíte řešit, zda je mléko dostatečně teplé. Kdo zažil opálené prsty, jak se snažil „postaru“ připravit teplé mléko, potvrdí, že za tento přístroj by dal – no klidně ruku do ohně.

Navíc si s tímto přístrojem zvládne i váš prvňáček udělat ráno teplý čaj do lahvičky do školy!

Hlavní výhody ohřívače a dávkovače vody:
– neuvěřitelná rychlost, celková úspora času
– Mléko připravujete pokaždé čerstvé
– Chytrá sterilizace
– Kromě dětské stravy mohou ostatní členové domácnosti ohřívač vody využít k přípravě kávy, čaje a dalších teplých nástrojů

Závěrečný verdikt:

Pokud alespoň částečně kojíte a zároveň dítě často svěřujete někomu dalšímu na hlídání, pravděpodobně využijete spíš ohřívač mléka. Naopak rodiče dětí na umělém mléku ocení ohřívač vody. Ten potěší také milovníky sypaných čajů, které je nutné připravovat za specifické teploty vody. Připadá vám, že každá možnost má něco do sebe? Vzhledem k tomu, že ohřívač lahví nezabere příliš mnoho místa a lze bez potíží uložit do šuplíku v kredenci a ohřívač a dávkovač vody vypadá zase jako designový kávovar, můžete si prostě pořídit obě varianty!