Vsadíme se, že bude hitem. Kvůli snadnému uklízení, přenášení, skvělé hře i tomu, jak poslouží jako garáž. Naše recenze na závodní dráhu Hot Wheels je plná pozitiv.

Brrrrm brrrm, to jsou prakticky jediné zvuky, které můj rok a půl starý syn Viktor umí velmi zřetelně vydávat. A které vyluzuje s velkou chutí. Tak samozřejmě udělá i bůůů, ale že by se mu chtělo?

Všechno, co má čtyři kola, je jeho srdci blízké už od doby, kdy začal vnímat. A tak jsme velmi brzy začali kupovat „auťáky“ a okamžité také zjistili, že existují i Hot Wheels. Stylová autíčka od Mattel.

A k nim samozřejmě i spousta garáží nebo drah. A ta jedna, otáčící se, se k nám dostala na otestování. (Jedno autíčko je také součástí.)

Zkušenosti se závodní dráhou Hot Wheels z pohledu matky

Předně mě jako matku baví, že otáčící se autodráha Hot Wheels je velmi dobře skladná. Zarolujete, zaklapnete, a máte uklizeno. Žádné složité rozšroubování dílů, žádné složité sestavování, při kterém strávíte půl dne nad návodem, nic takového. Ve složeném stavu navíc tahle autodráha slouží jako garáž na autíčka. Dvojitý zásah!

Další bonusové body má za snadné přenášení za pomoci rukojeti. Určitě ji tak budeme brát s sebou na dovolenou. Vybalit na letišti se dá za dvě vteřiny.

A teď ty benefity, které vnímají hlavně děti. Na dráhu mohou vypustit až pět aut. Nachystají je ke startu, odcvaknou a auta se naráz rozjedou (součástí je také jedno autíčko). Syn byl schopný to dělat stokrát dokola.

Recenze autodráhy Hot Wheels aneb děti testují po svém

Když přišla dcera ze škola, přidala se. Tu už zajímalo pořadí, kdo z nich zvítězil. Auta, která prosviští cílem, totiž nadzdvihnou čísla s pořadím, a tak se přesně ví, kdo se jak umístil. A to byla výzva.

Celým dnem se neslo přesouvání jednotlivých autíček, zkoumání, jestli někde není nějaké rychlejší, jestli některá z drah není lepší… Dcera nachystala do drah, syn trpělivě vyčkával a pak vždycky odstartoval, společně rozjetá autíčka nosili zase na start.

Nečekala bych, že jedna stylová dráha tak dovede sblížit děti se šestiletým rozestupem. Ale autodráha Hot Wheels to svým funkčně-hravým principem dokázala.

PS: Uklízet se nechtělo ani jednomu, ale pro mě to tentokrát byla hračka.