Milujete víno? My také, to přiznáváme. Jenže jsou situace, kdy si ho dopřát nemůžeme – v těhotenství, při kojení, při redukční dietě či onemocnění. Ale připít si chceme. A tak volíme řadu jemně perlivých vín Revine z vinařství Vinselekt Michlovský.

Perlivá vína Revine původem z jižní Moravy skvěle chutnají a bez výčitek si je můžete dát, i když řídíte, nebo se staráte o děti, protože jsou bez alkoholu. Dopřát si můžete červené, bílé, či oblíbené rosé (za nás ideální nealkoholická volba do parných dnů, prostě „bazénovka“). Všechna vína Revine jsou připravována ze svěžích mladých vín, proto jsou i ve výsledné chuti svěží, aromatická a lehká.

Nealkoholicke perlive vino

Jak si vychutnat šumivé víno bez alkoholu

Skvělou zprávou pro vyznavače zdravého životního stylu je, že dealkoholizovaná vína Revine neobsahují stabilizátory ani barviva a působí blahodárně na trávení. Cílem řady vín Revine je především poskytnout pokud možno stejný chuťový zážitek jako u klasického šumivého vína s alkoholem. Chcete-li toto víno ochutnat, určitě neváhejte a navštivte e-shop www.michlovsky.com, nebo jednu ze sítí prodejen Makro, kde je také k dostání. Nejlépe si jej vychutnáte dobře vychlazené v kombinaci s lehkým salátem na terase. A to klidně i během pracovního oběda. My si zamilovali hlavně rosé.

Alternativou k řadě Revine je Terrasecco FREE – lehké šumivé nealkoholické víno. Tuto variantu koupíte v prodejnách Globus či hypermarketech Albert.

Jak se vyrábí víno bez alkoholu

Dealkoholizované víno není mezi víny žádným nováčkem, jen je čím dál víc trendy. Pro přípravu těchto vín Revine se používá technologie Spinning Cone, kterou v Česku vlastní pouze vinařství Vinselekt Michlovský. Tato metoda pro přípravu perlivého nealko vína jako jediná dokáže udržet velmi podobné vlastnosti jako u vína alkoholického, proto si ve výsledku pochutnáte úplně stejně jako na vínu s alkoholem.