Výběr výbavičky pro miminko je pro každou nastávající maminku velká věc. S každou připravenou hračkou jako by tu děťátko bylo o trochu víc přítomné. Proto není divu, že si tak rády krátíme čekání výběrem těch nejroztomilejších nezbytností. Mluví z nás zkušenosti!

Stále více rodičů kromě vzhledu potřeb pro nejmenší zajímají i jiné věci, třeba způsob výroby a vliv použitých materiálů na životní prostředí. Mohly by je tak zaujmout výrobky značky My Teddy, kterou založila Dánka Pia Møller. Ta již deset let vyrábí hračky, ale také mnoho dalších doplňků pro miminka. V záplavě pestrobarevných výrobků, kterými se obvykle prodejny kojeneckého vybavení hemží, na první pohled zaujme jemnými pastelovými barvami a vkusným designem.

Usínací plyšáček je rituál a něžný dotyk

Protože pro dětské usínání jsou důležité rituály, je užitečné, když má miminko už od narození svou plyšovou hračku, která mu pomůže naladit se na spánek. Pro tyto účely se hodí muchláčci. Takovou hračku dokáže v pěstičce sevřít i novorozenec, na rozdíl od klasických plyšáků. Navíc jsou něžné a jemné. A výrobou právě takových usínáčků My Teddy vyniká.

Organický muchláček-usínáček: vyrobený z PET lahví

Kupříkladu muchláček My Organic Panda je vyrobený z čistě organických a k planetě šetrných materiálů. Výplň hlavičky tvoří recyklované PET lahve a hračka splňuje veškerá bezpečnostní kritéria. Látka, ze které je zvířátko ušité, má krátký vlas, a to proto, že miminka tak ráda všechno ochutnávají. Delší vlákna se totiž často uvolňují a hrozí tak jejich vdechnutí. V případě My Teddy muchláčků a dalších plyšových hraček se však nemusíte ničeho obávat. Nehrozí ani spolknutí očiček hraček, jsou totiž detailně vyšitá namísto obvyklých korálků. Větší děti také jistě ocení silikonové kousátko, které je k muchláčkovi připevněné. Roztomilá panda tak „roste“ spolu s vaším miminkem. A jestli milujete zrovna jiná zvířátka, k dostání jsou také zajíčci, sloni, žirafy a další mazlíčci, kteří chtějí jít do vaší – tedy co to říkáme – miminkovské postýlky.

Usínací plyšová zvířátka, stejně jako další užitečné pomůcky, například silikonové kojící korále nebo řetízky na dudlíky, vyrobené z nezávadných materiálů, si můžete prohlédnout třeba na e-shopu www.mimmo.cz!