Porota složená z řad našich partnerů pravidelně vybírá vítěze kategorie Počin roku. Hlásí se do něj samotní influenceři, kteří se angažovali tak trochu jinak – v ochraně klimatu, v neziskové sféře, psali knížky, natáčeli zajímavá videa, založili organizace, zorganizovali mimořádné akce, vyprodukovali zlomové posty… Všechno se počítá, ale vítěz je jen jeden!

Letošní vítězkou se stává Nikol Kovalská. Porota oceňuje její mimořádnou snahu v angažovanosti proti domácímu násilí. Gratulujeme a posíláme dárek!

„Před 3-4lety jsem si prošla domácím násilím. Není to věc, kterou by se člověk chlubil a chtěl se k ní vracet. Ale je to bohužel část mého života, minulost která mě ukázala a naučila jak si života více vážit.

Od doby kdy jsem dostala sílu a tyrana pomocí rodiny, přátel a státních orgánů „zbavila“ jsem chtěla ukázat těmto ženám že vždy je cesta ven a život může být krásný.

Založila jsem skupinu kde těmto ženám pomáhám. Účastnila jsem se projektu tělo s příběhem a spolupracuji s projektem nedokladejto.cz. Díky tomu že jsem začala žít nový život, chci ukázat ženám, že promluvit a dostat odvahu je to nejlepší co mohou udělat! Jednou bych si chtěla založit i své mámacentrum kde všem těmto ženám budu moct pomoc jak budu moct a dětem vykouzlit úsměv na tváři hračkami, které i my dostali zdarma k dispozici si vyzkoušet díky spolupracím a dopřát tak maminkám a dětem šťastný život který si zaslouží. I teď spolupracuji s místním azylovým domem, kam pravidelně vozím zdarma věci pro miminko, starší děti, ať už to jsou potřeby jako pleny, ubrousky, či jen hračky nebo oblečení. Na maminky nezapomínám a řada věnuji produkty které potřebují ale nemohou si je dovolit jako hygienické potřeby či oblečení.“