Počin roku

Zapojili se

Tleskáme všem MAMAblogerkám a TATAblogerům, kteří dělají něco víc. Šijou roušky, zakládají nadace, píšou knihy… Tleskáme a těšíme se, koho s partnery vybereme.

Výhry blogerky MAMAblog roku

přihlášení

INFLUENCERKY ZAPOJENÉ V ROCE 2022, již brzy vám představíme ty, které se uchází o nominaci pro rok 2023.

Nikol Kovalská

Nikol Kovalská

nikolkovalska

„Před 3-4lety jsem si prošla domácím násilím. Není to věc, kterou by se člověk chlubil a chtěl se k ní vracet. Ale je to bohužel část mého života, minulost která mě ukázala a naučila jak si života více vážit.

Od doby kdy jsem dostala sílu a tyrana pomocí rodiny, přátel a státních orgánů „zbavila“ jsem chtěla ukázat těmto ženám že vždy je cesta ven a život může být krásný.

Založila jsem skupinu kde těmto ženám pomáhám. Účastnila jsem se projektu tělo s příběhem a spolupracuji s projektem nedokladejto.cz. Díky tomu že jsem začala žít nový život, chci ukázat ženám, že promluvit a dostat odvahu je to nejlepší co mohou udělat! Jednou bych si chtěla založit i své mámacentrum kde všem těmto ženám budu moct pomoc jak budu moct a dětem vykouzlit úsměv na tváři hračkami, které i my dostali zdarma k dispozici si vyzkoušet díky spolupracím a dopřát tak maminkám a dětem šťastný život který si zaslouží. I teď spolupracuji s místním azylovým domem, kam pravidelně vozím zdarma věci pro miminko, starší děti, ať už to jsou potřeby jako pleny, ubrousky, či jen hračky nebo oblečení. Na maminky nezapomínám a řada věnuji produkty které potřebují ale nemohou si je dovolit jako hygienické potřeby či oblečení.“

MARTINA KOLAFOVÁ

MARTINA KOLAFOVÁ

hausfrau

„Jedlý kaštan je strom, který vysazujete až pro další generace. Symbolizuje mezigenerační zodpovědnost za životní prostředí pro další pokolení. Když strom konečně vyroste do úctyhodné výšky až 30 metrů, svou majestátnou korunou poskytuje stín i úkryt všemu živému, na podzim pak jeho chutné plody slouží jako potrava lidem i živočichům.

Naše rodina si na svých výletech tyto stromy zamilovala. Rozhodli jsme se, že se pokusíme je namnožit. A světe div se, podařilo se! Bohužel nemáme pro kaštanovník dostatečně prostorný pozemek. Když náš první stromek přežil zimu v květináči venku, přemýšleli jsme, co s ním. Naše původní myšlenka, že strom vysadíme v rámci guerilla gardeningu v Praze, padla pod tíhou obav, že náš strom nepřežije pravidelnou údržbu místní zeleně. Nabídli jsme ho našim fanouškům na Facebooku, a první stromek tak našel své adoptivní rodiče!“

MICHAELA MALOTINOVÁ

MICHAELA MALOTINOVÁ

michaela_buchta_malotinova

„Před mateřstvím jsem pracovala jako porodní asistentka na porodním sále. Do mé náplně práce patřilo i vedení předporodních kurzů pro nastávající maminky. Kurzy jsem fyzicky vedla 8 let.

V těhotenství jsem týden před porodem tyto předporodní kurzy natočila na video a těhotné maminky si je mohou on-line shlédnout v pohodlí domova.

To si myslím, že uvítaly hlavně v době coronaviru, kdy bylo vše zavřené a kurzy zrušené, ale také jsem myslela na maminky, které jsou časově vytížené nebo mají rizikové těhotenství a fyzicky na kurzy nemohou docházet.

Mé on-line kurzy jsou k dispozici 2 roky, za tu dobu pomohly již spoustě ženám. Ať už informačně, tak i k navození psychické pohody a na porod se alespoň trochu připravit. www.pripravenanaporod.cz

ZUZANA ŘÍHOVÁ

ZUZANA ŘÍHOVÁ

https://www.popiko.cz/

„Jsem bývalý skaut. Láska k přírodě ve mně zůstala. Manžel zase miluje práci se dřevem. A tak jsme spolu vytvořili malou rodinnou dílnu a začali vyrábět stavebnice ptačích budek a hmyzích domečků, nejdříve pro naše děti, dnes je šíříme do světa.

Chtěli jsme vytvořit něco užitečného, co děti zaujme, naučí je zručnosti a podpoří jejich zvídavost a lásku k přírodě. Naše domečky si děti s rodiči sestaví, s pexesem se naučí poznávat druhy zvířátek a v pohádce o malém Popikovi, jehož předlohou je náš syn, zjistí, jak to v přírodě funguje. A kdo je POPIKO? Přece ty, já a každý, kdo chce pomáhat přírodě.“

VERONIKA FÚSKOVÁ

VERONIKA FÚSKOVÁ

www.detemzdrave.cz

„Fakt je potřeba strávit celý den v kuchyni, abyste připravili rodině oběd nebo večeři? To byla věta, která mě napadla po přečtení internetové diskuze na téma: Proč doma nevařím: protože to nestíhám..

Když pominu to, že přispívat sice maminky do diskuzí stihnou, ve mě to vyvolalo úžasný nápad. Nápad vydat kuchařku! Kuchařku, kdy nemusíte trávit celý den v kuchyni, abyste uvařili rodině něco dobrého. Kuchařku, ze které nepoužijete jen 3 recepty, ale všechny. Kuchařku, která nebude zastrčená v knihovně, ale bude umaštěná od častého používání! A tak se zrodila KUCHAŘKA PRO LÍNÉ RODIČE.

Konceptem je uvařit rychle, jednoduše, pokud možno i zdravě. A proč ale s tím jít ještě do počinem roku? Já nejsem člověk, který jde s davem. Byť byla možnost vydat kuchařku přes nakladatelství, já jsem se rozhodla jít svou cestou, celá já (blázen). Kuchařku jsem napsala a přes crowdfundingovou kampaň sehnala peníze na její tisk a distribuci. Takže všechen marketing, všechna práce s vydáním, legislativou atd. ležela na mých bedrech. Od začátku až do konce. Stejně, jako leží nyní její prodej, protože bez vydavatelství knihy do knihkupectví nejdou. Uff, teď si říkám, jak jsem to mohla dokázat – se 2 dětmi za zadkem :-)“

SYLVA VOJTÍŠKOVÁ

SYLVA VOJTÍŠKOVÁ

www.rodinacestuje.cz

„V březnu letošního roku jsem samonákladem vydala tištěného průvodce pro rodiny Kam v Praze s dětmi, když prší. Chtěla bych inspirovat rodiny ke smysluplnému trávení času, představit jim v Praze místa, která třeba ani ještě neznají. V průvodci najdete 61 tipů na herny, muzea, výstavy a místa pro milovníky přírody, techniky a dinosaurů.

Součástí knihy je i 13 slevových kupónů, díky nimž můžou rodiny ušetřit na vstupném, aby návštěva nebyla pro rodinný rozpočet náročná.“

KLÁRA GUZNAROVÁ

KLÁRA GUZNAROVÁ

www.maminkoutek.cz

„Několik let se aktivně věnuji hračkám, s dětmi je testujeme a píšu recenze. Díky tomu jsem poznala spoustu krásných produktů, které ale v běžném obchodě nenajdeme. A to mi přišlo škoda. Proto jsem se rozhodla vytvořit tak trochu jiné online hračkářství Mamito.cz, kde se zaměřuji právě na tyto netradiční hračky a kreativní sady. Točím videa, pořizuji vlastní fotky, píšu dojmy z testování a dávám lidem možnost se s hračkami seznámit, i když si je nemohou prohlédnout osobně. Cílem je ukázat (nejen) rodičům, že i vzdělávací a smysluplné hračky mohou být zábavné a jejich výběr je opravdu pestrý. Díky dlouholeté zkušenosti také nezávazně radím s výběrem, a to nejen hraček, ale i dětských knih.“

LUCIE LUCY

LUCIE LUCY

LIFEMOMLUCY

„Podařilo se mi na vlastní náklady vydat knihu Být maminkou zápisník s ,,klíčem”

Kniha pomáhá osobním příběhem jak otěhotnět pomocí bylinek a tento rok už máme tisíce těhotných žen, kterým nešlo i třeba 2-4 roky otěhotnět nebo měly PCOS a jiné problémy.

K návodu je v knize i bonus a to kompletní těhotenský zápisníček a spousty rad.“

lucie vápeníková

lucie vápeníková

mama.ctyr.loupezniku

„Za poslední rok na sítích se mi povedlo inspirovat tisíce lidí svými recepty.

Nově jsem začala přidávat i reels recepty a některé měly statisíce shlédnutí. To mě překvapilo a moc potěšilo, že se to občas povede a mé videa se šíří napříč instagramem.

Tvoření v kuchyni mi dělá radost a je to takový můj relax.

Třeba tyto slané muffiny  mají přes půl milionu shlédnutí. A můj poslední reels recept na zmrzlinu  bude mít určitě také úspěch.

 Pro někoho to může být málo jako “počin roku”, ale inspirace v kuchyni na snadné vaření a pečení není nikdy dost!“