Počin roku

Zapojili se

Tleskáme všem MAMAblogerkám a TATAblogerům, kteří dělají něco víc. Šijou roušky, zakládají nadace, píšou knihy… Tleskáme a těšíme se, koho s partnery vybereme.

Výhry blogerky MAMAblog roku

přihlášení

Táta od vody

Táta od vody

"26.9.2020 jsme udělali projekt #nebudujedenzdavu na pomoc dvoum maminkám a jejich postiženemu synovi. Pár peněz se nám vybrat podařilo."

nasraná máma

nasraná máma

"V březnu jsem vydala knihu Nasraná Máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu. Publikace má za cíl podpořit ženy, které neprožívají těhotenství tak růžově, jak je dneska trendem prezentovat na sociálních sítích. Že je normální cítit se pod psa, mít pochybnosti a také vztek. Neboť pro mnohé z nás je teze "těhotenství - nejkrásnější období ženy" jedno velké mrzení. Jen se o tom příliš nemluví. Kniha je samozřejmě protkaná poněkud svérázným nekorektním humorem, který není stravitelný pro každého. Věřím však, že název, obálka i anotace na zadní straně čtenáře nasměrují, zda je kniha jejich šálkem kávy, či nikoliv ;)"

Brněnská máma

Brněnská máma

"V naší bytovce mám úžasnou sousedku. Loni na jaře v době uzavření školek, jsme spolu s našimi dětmi trávili každou volnou chvíli v lese či na hřišti. Ona měla děti tři, já dvě. Obě jsme v tu dobu otěhotněly, vše prožívaly spolu. Jaké pak bylo překvapení, když já přišla z ultrazvuku s tím, že čekám holčičku a ona s tím, že čeká trojčata. Rodily jsme obě na podzim, ona o dva měsíce dřív, já 10 dní po termínu. Protože jsem měla nadbytek mléka a ona naopak pro tři děti nedostatek, od začátku jsem ji zásobovala svými přebytky. Každá kapka se přece počítá :-)."

Zuzka_lifestyle

Zuzka_lifestyle

"Během druhé vlny koronaviru letos v zimě, jsem se nechala inspirovat jedním gestem a v našem městě jsem pro místní nemocnici a domov seniorů, který byl v te době nejpostiženejším místem, uspořádala sbírku s názvem Dobrovolné pečení pro nemocnici a domov seniorů.. byla jsem v te době v 8 měsíci těhotenství! Přes internet jsem uspořádala událost, a spousta dobrovolnic ale i dobrovolníků doma napekli dobroty pro vyčerpaný personal místní nemocnice ale i domova seniorů .. kteří na tom opravdu nebyli moc dobre.. pomáhali zde i vojáci s provozem! .. na parkovišti jsme s kamarádkou a jedním panem vysbírali a naložili vše do aut a rozvezli, ta radost a spousta díku byla k nezaplacení."

život podle karol

život podle karol

V loňském roce jsem se postavila před dvě veliké výzvy. První výzvou bylo převzetí babyclubu, který bych v podstatě buď převzala anebo by se zrušil. A jelikož v něm vyrostly dvě z mých cácorek, chtěla jsem ho dopřát i té třetí. Proto jsem neváhala a po hlavě jsem výzvu přijala. Byl to velký boj s úřady, ale nakonec se vše schválilo. Jen se bohužel po třech týdnech od otevření musel kvůli covidovému období zavřít na půl roku, což bylo téměř likvidační. Babyclub ROBINSON je místo, kde se schází mámy s dětmi ve věku 1-3 roky. Máme otevřeno 3x týdně – každý den je určen jinému věku, aby spolu děti co nejlépe komunikovaly a pracovaly na stejné úrovni. Ve stejné době mi byla nabídnuta jedinečná příležitost – napsat knihu. Oslovilo mě nakladatelství a já v tu chvíli nevěděla co dřív. Jestli to zvládnu, ale takové výzvy se jednoduše neodmítají, a proto jsem se po hlavě vrhla oběma směry. Brzy vyjde kniha MÁMA NA TŘETÍ, která je mou otevřenou zpovědí. Vyprávím v ní vlastní životní příběhy od plánování těhotenství až po nástup do školky.

tomankovasylvie

tomankovasylvie

"Můj loňský rok byl tak trochu smutný ,dramaticky. Čekala jsem dceru a do toho jsme jako město Uničov byli zavření a připadali jsme si všichni jako ve vězení,všude byla policie a všechno se hlídalo.Nikdo k nám jenom tak nemohl a co bylo asi nejdeštivější byli to ze jsme ne-li hranice které hlídali policisté a tak jsme si předávali věci.Vzpomínám na to jak by to bylo včera kdy jsme neměli doma s přítel ani kus látky a tak jsem s moji mamkou domluvila ze mě nakoupí látky a doveze na hranice. Byl to nejsmutnejší okamžik v mem životě kde bylo cca 20 policistu a s mamkou jsme si věci předávali přes ne cca 20 metru. Šílený, opravdu šílený. V našim městě jsme si všichni navzájem pomáhali a dělali rouška,my s přítelem jsme jich v ruce a opravdu v ruce ušily 150 kousku. Ještě teď když vám to píší me bolí prsty.Roušky jsme odesílali i do Pardubic a do Plzně opravdu tam kde byla potřeba. Musím říct ze cely na národ jako lid jsme opravdu silní!

máma s alopecií

máma s alopecií

Je to můj blog Máma s alopecií. Vlasy a chlupy mi padají už od 13 let. Od začátku mi chyběly informace o této nemoci, o parukách, léčbě. Ve světě je to normální, ale u nás chybí příběhy a zkušenosti lidí. Blog funguje teprve od března a už jsem měla nespočet pozitivních reakcí, že lidé našli, co je zajímalo.

Dětem zdravě

Dětem zdravě

"V březnu 2020 jsem byla v 7. měsíci těhu, i tak jsem seděla 8 hod denně u stroje a šila roušky zdarma lidem z našeho města. Před domem jsem měla krabici, na FB post, že roušky zdarma pro všechny, do krabice jsem chodila doplňovat roušky každou chvíli."

Markéta v troubě

Markéta v troubě

Na konci dubna mi vyšla kniha s recepty a část zisku půjde na onkologicky nemocné děti. Recepty pro domácí pohodu: Zbrusu nová kuchařka s vyladěnými 74 recepty, které vám zpříjemní každý den a zvládne je opravdu každý.

eva nyklesová

eva nyklesová

"V zimě 2020 jsem založila charitativní bazárek “Plzeňský bazárek pro Oliverka”, pro chlapce nemocného SMA. Rozprodávala jsem svůj šatník a cely výtěžek šel rovnou Oliverkovi na účet.. postupem času věnovaly do bazárku oblečení i další maminky a společně jsme zvládly vybrat přes 11 000 Kč.. daleko víc, než bych já sama za sebe mohla poslat."

zabav.dítě

zabav.dítě

"V období pandemie jsme uspořádali velikonoční stezku pro děti v místním lesoparku. Stezka byla pro širokou veřejnost a zdarma. O stezku jsme se 3 týdny starali, aby si ji mohlo užít, co nejvíce dětí, některé školky ji zařadili i do své online výuky. Stezku prošlo kolem tisíce návštěvníků."

Nikol Kovalská

Nikol Kovalská

"Před 3-4lety jsem si prošla domácím násilím. Není to věc kterou by se člověk chlubil a chtěl se k ní vracet. Ale je to buhuzel část mého života,minulost která mě ukázala a naučila jak si života více vážit. Od doby kdy jsem dostala sílu a tyrana pomocí rodiny, přátel a státních orgánů "zbavila" jsem chtěla ukázat těmto ženám že vždy je cesta ven a život může být krásný.Založila jsem skupinu kde těmto ženám pomáhám. Účastnila jsem se projektu tělo s příběhem a spolupracuji s projektem nedokladejto.cz. Díky tomu že jsem začala žít nový život,chci ukázat ženám že promluvit a dostat odvahu je to nejlepší co mohou udělat! Jednou bych si chtěla založit i své mámacentrum kde všem těmto ženám budu moct pomoc jak budu moct a dětem vykouzlit úsměv na tváři hračkami, které i my dostali zdarma k dispozici si vyzkoušet díky spolupracím a dopřát tak maminkám a dětem šťastný život který si zaslouží. I teď spolupracuji s místním azylovým domem, kam pravidelně vozím zdarma věci pro miminko,starší děti..ať už to jsou potřeby jako pleny,ubrousky..či jen hračky nebo oblečení. Na maminky nezapomínám a řada věnuji produkty které potřebují ale nemohou si je dovolit jako hygienické potřeby či oblečení."

rodinacestuje.cz

rodinacestuje.cz

Napsala jsem svůj první ebook - Kam v Praze s dětmi za zvířátky. Chci inspirovat rodiče, aby e svými dětmi trávili čas aktivně. Zároveň mám v hlavě další podnikatelský plán se zapojením komunity. Na začátku letošního roku jsme se přestěhovali z Prahy do velkého domu, kde bych chtěla rozjet aktivity pro maminky s dětmi - cvičení a malování. To všechno, abych poznala nové sousedy z vesnice a trochu tu rozproudila komunitu maminek s malými dětmi.

adams_happy_family

adams_happy_family

Nadaci jsme s mojí sestřenicí založily proto, že jsme si obě zažily odchod od partnera s jednou igelitkou v ruce, měly jsem podporu rodiny a díky tomu jsme to zvládly. Ale spousta maminek (i tatínků) to štěstí nemá a nemají jinou možnost než jít do azylového domu. Tam ale mohou zůstat pouze rok. Potom, když mají štěstí odchází do jiného azylového domu, klidně i na druhou stranu republiky. Nebo, a to je to čemu chceme předcházet, jde matka na ulici a děti do klokánku 🙁 Proto pomáháme mamínkám v azylových domovech, ať už je to stěhování do podnájmů, několika maminkám už jsme pomohli najít práci. Máme blízkou spolupráci se dvěma azylovými domy v Praze a těm vozíme nákupy. Naše práce ale není jen o azylových domovech, podporujeme dětský domov Jirkov, tam zajišťujeme dětem zážitky. Teď aktuálně pro ně a pro děti z azylových domů plánujeme sportovní den na 25.6 a na konec srpna loučení s létem. A abychom uzavřeli kruh, tak máme v Praze vybraný zatím jeden domov pro seniory a podporujeme je potravinami. Časem bychom rádi všechny tyto skupiny spojili, aby děti měly "babičky a dědečky" a senioři zase tu "rodinu" která jim často chybí. Naše práce je jen kapka v moři, ale jsme rádi za každý úsměv a to nás žene dál 🙂

Hausfrau

Hausfrau

Dobrý den, 1) Od posledního MAMAblogu roku jsem se naučila programovat, a dávám teď na blog bojovky, které jsou v různých verzích (generuji to automaticky z jedněch podkladů). Např. pirátskou bojovku jsem schopna přeskládat tak, aby vyšlo místo pokladu dle přání čtenářů 😉 Protože kategorie Programátorka nebyla letos otevřena, hlásím se do Počin roku.

Život je NiCOOLka

Život je NiCOOLka

V prosinci jsem vymyslela #napispochvalu kdy já sama píši pochvaly pravidelně, šlo o to, že stížnosti píše hodně lidí, ale pochvaly ne. Pochvala mohla být pro policistu který každý den dává na přechodu pozor na děti, aby se dostali do školy v pořádku , na milou prodavačku, hodnou paní učitelku či na přepravní službu, která ochotně a v pořádku doručuje balíčky. Ohlasy byli krásné a zapojili se opravdu hodně lidí 😊

Ze života čtyřmatky

Ze života čtyřmatky

Před dvěma lety jsem se konečně rozhodla, že svůj výtvarný talent nemůžu už dál nechávat ležet ladem, a začala jsem navrhovat látkové panely, z kterých je možné ušít tématické hrací sety. Nejprve spatřili světlo světa princezny a rytíři obývající hrad, piráti se svou lodí a indiáni s vesničkou z několika týpí. Před Vánoci 2020 jsem vytvořila Betlém a nyní pracuji na farmě plné zvířátek. Moje podnikání je však i po dvou letech stále v plenkách. Myslím, že videokurz Finanční řízení pro neekonomy by mohl být tím, co mi pomůže se posunout o potřebný kus dál.