Počin roku
Nejzajímavější událost podle poroty

Na aktualizaci webových stránek pracujeme, verze zde je pro ročník 2017.

Odborníci rozhodnou, která blogerka si zaslouží speciální cenu za Počin roku. Zorganizovala jste netradiční event, vydala knihu, sepsala článek, který otřásl sociálními sítěmi...? Nominujte se. Do této kategorie se každá blogerka s konkrétním činem musí nominovat sama. Napište na mamablogroku@gmail.com, my pak zveřejníme váš příběh. O tom, kdo si odnese speciální cenu, rozhoduje porota.

Každá blogerka se nominuje sama a pouze jedním činem. Ke každému počinu lze přidat jedna fotografie. Nominovat se lze do 20. května 2017. Pošlete fotografii a maximálně 500 znaků včetně mezer, které popíšou váš počin.

Přihlášené

A bude hůř

Léňa vede single život, ve kterém jsou manžel a děti kdesi daleko a obzorem, a její okolí začíná mít pocit, že není něco v pořádku. Zato Pája se už vdala, jen tak tak stihla dokončit střední školu a od té doby rodí děti jako na běžícím páse. Ve svých volných chvílích tak obě polemizují nad tím, kdo je na tom hůř. Použitím lehké nadsázky a vtipu při popisu svých příběhů se snaží pobavit a dodat sílu ostatním zoufalým ženám a matkám, které denně bojují se stejnými problémy. 

Deník Fejsbukové matky

Za poslední rok Lucie vydala hned dvě knížky - Deník fejsbukové matky a Deník fejsbukové matyk pokračuje - Pizduny všem. Matka tří dětí s humorem sobě vlastním popisuje starosti a radosti na mateřské dovolené a později při podnikání. Obě knihy jsou psány naprosto netradiční formou a to formou FB statusů. Obě knížky se zařadily mezi bestsellery. Ona sama se za spisovatelku nepovažuje. Jejím cílem bylo a je povzbudit všechny rodiče a děti v tom, aby si své dětství užívali, nehroutili se nad zbytečnostmi a začali si hrát.


Hrajeme si nejen na mateřské

Svou facebookovou stránku ze dne na den, kdy ji po návštěvě hračkářství popadla panika. Hlavní motto je "s úsměvem jde všechno lépe", proto všechny příspěvky jsou psány zábavnou formou a vycházejí z reálného života. Blog popisuje vývoj 21 měsíční dcery Lilly a především inspiruje. Stránka nasbírala během 4 měsíců sledovanost přes 18 tisíc žen, vyměňují si zkušenosti a vzájemně se tak psychicky podporují. Jako matka samoživitelka moc dobře ví, že úsměv na tváři je ten nejlepší lék na každodenní starosti. 

Madame Coquette a Kusanec

V březnu letošního roku se Tereze z Madame Coquette a Radce z blogu Kusanec podařilo zorganizovat charitativní sbírku pro Azylový dům Prahy 7. Společně uspořádaly celodenní charitu spolu s bohatým doprovodným programem pro rodiny s dětmi. Nápad byl o tom užít si společně hezký den a přitom také pomoci rodičům a dětem z azylových domů. Sbírka byla extrémně úspěšná, podařilo se vybrat plnou velkou dodávku materiální pomoci - přišlo tolik lidí, že kromě Azylového domu Otevřené srdce šla část věcí ze sbírky i OSPODu Prahy 7. Sbírka byla natolik úspěšná, že se na podzim můžeme těšit na další. 

Máma bloguje

Kamarádky se jí často ptaly, jak si mohou založit blog a chtěly poradit se sociálními sítěmi a fotografiemi. A tak se Martina jednoho dne vzbudila s pocitem toho, že to je přesně ono. Pod názvem Blogger´s Voice spojuje firmy a blogery. Ne všechny firmy mají své marketingové oddělení a ne každý rozumí blogům a ví, jak správně blogerky pro spolupráci vybírat. Ona zvládá domlouvat spolupráci s bloggery, školit firmy, pořádat webináře a v červnu se chystá druhý workshop blogování pro začátečníky v Brně. Je teprve na začátku, ale každou volnou chvíli věnuje tomuto srdcovému projektu. 

Mámou stylově

Ke Dni maminek nechala Alice pro své čtenářky natisknout trička z bio bavlny s textem MÁMA v srdíčku. Mohly si je pořídit za velmi symbolickou cenu. Alice totiž chtěla, aby od ní čtenářky měly stylový kousek, který jim bude dělat radost a budou jej hrdě nosit. Úplně jí pak vyrazilo dech, že se trička vyprodala během jednoho dne! Následně dostala i plno úžasných zpráv, že by čtenářky chtěly dotisk a posílaly ji fotografie s nimi. Pocit k nezaplacení ♥ Alice totiž ví, že kvalitní oblečení je často pro maminky finančně nedostupné a ona jim tak tímto alespoň dopřála originální kousek z kvalitního materiálu. 

Mama Pocket

Procházíte každý večer newslettery módních řetězců? Shopujete každou sobotu a netrpělivě sháníte nové kousky? A kolik si jich za rok koupíte, 20, 30, nebo to raději nepočítáte? Přesně taková podle svých slov byla i Bára z Mama Pocket. Nákupní závislačka, která ale věčně nemá nic na sebe. Řekla si však, že to takhle dál nechce a spontálně se rozhodla, že si nekoupí celý rok nic na sebe. A vydržela to. O tom, jak těžké to bylo si můžete přečíst na jejím blogu pod štítkem "no shopping". 

Matylda&Hugo

Únik od každodenních radostí a starostí zná asi každá máma, která je s dětma doma. Když se proto pustila do realizace svého snu, byl to pro Verču únik rovnou dvojnásobný (tak trochu i od obav nad budoucností malé Matyldy). Blogující maminka dokázala na mateřské dovolené vytvořit vlastní originální značku dětského oblečení Hugito a eshopu Matylda Hugo shop.Obzvlášť pyšná je na Hugito overaly, které jsou tak trochu "kontroverzní" díky svému neexistujícímu zapínání.:) V dětské módě se našla a to samé by přála i ostatním maminkám - jít si za svým snem.

MKLife

Před rokem začala Michala pořádat pro maminky kurzy první pomoci dětem. Jako lékařka se snaží předávat povědomí o náhlých situacích, které mohou maminky s dětmi potkat. Každý měsíc takto proškolí průměrně 100 maminek. Ženy mají po kurzech pocit, že se o děti dokáží postarat v krizové situaci, od popálenin a krvácení přes stavy spojené s dušením nebo až po resuscitaci. Radost má prý hlavně z toho, že se jí podařilo propojit mateřský blog s jejím povoláním. Čím více lidí totiž bude znát první pomoc, tím větší šance je, že v případě nutnosti někdo pomůže i dětem našim. 

Nevyléčitelná optimistka

Když těsně před maturitou otěhotněla, byla trochu ztracená. Ve svých emocích, obavách, představách i očekáváních. A ačkoliv život plynul dál a z ní se stala spokojená svobodomyslná trojnásobná matka, na své tehdejší pocity nezapomněla. Právě z toho důvodu vznikla knížka Copatá máma, kterou napsala pro své devatenáctileté zbouchnuté JÁ a která na podzim vyšla u nakladatelství YOLI. Nevyléčitelná optimistka je na ni pyšná jako na své čtvrté dítko a těší ji, kolik si našla nadšených čtenářů. 

One Day One Life

Skloubit studium na vysoké škole s výchovou malého dítěte a se starostí o domácnost není vůbec jednoduché. Ester sama je v pozici studující maminky už druhý rok a dobře ví, kolik věcí musí stále promýšlet a plánovat tak, aby všechno zvládala. A také ví, jak moc pomáhají různé rady, fígle a nápady zkušenějších . Proto se rozhodla v rámci svého blogu pravidelně zpovídat studující maminky a doufá tak, že jejich nápady, postřehy a zkušenosti pomohou nejen těm, kteří se nacházejí v podobné životní situaci. 

Supermatka

Supermatka zorganizovala velkou Kabelkovou výzvu, do které ženy s nadšením posílaly fotky svých úložišť na dudlíky, rektální rourky a třicet let staré paragony. Přestože byla docela fuška všechny fotky srovnat do alba, stálo to za to. Nejen, že se smála tak, až brečela, ale hlavně: Minimálně jeden den mělo pár matek v kabelkách pořádek! Samozřejmě jen do doby, než do nich malí rošťáci opět něco naházeli. A některé maminky si ani nevšimly, že soutěží - pojaly to jako příležitost, jak najít staré poklady. A Supermatka si dodneška láme hlavu, jestli tam ta paní nosí i ten toustovač...


Ze života u Ďáblického háje

Reportáž "Klid v šestinedělí v rukou české porodnice - odpočívejte mamčo!" přináší jedinečný pohled do nitra českých porodnic. Je maminkám dopřán klid pro seznamování se s miminkem? Mají soukromí při řešení intimních problémů? Napsat tuto reportáž bylo poměrně náročné, neboť byla zaznamenávána do mobilu na oddělení šestinedělí, a to přes nevyspalost a velkou míru stresu autorky. Přinesla však své ovoce; kromě návštěvnosti blogu, sdílení na sociálních sítích i fakt, že autorce již nikdo nepředhazuje, jak pěkně si v té porodnici přeci odpočinula.