Těhotenství je úžasným obdobím, ale může přinést i estetické výzvy, jako jsou strie. Zeptali jsme se spřátelených maminek, jak se jim podařilo předcházet striím a jak s nimi bojovaly, pokud se objevily. Zde jsou jejich osobní příběhy a cenné rady, které mohou pomoci v prevenci a řešení strií během těhotenství.

Jak na prevenci strií v těhotenství: tady jsou naše zkušenosti

  1. Rada od Anny: Rovnoměrné hydratování Anna důrazně doporučuje pravidelné hydratování kůže po celém těle. Používala kvalitní hydratační krémy a oleje, které aplikovala každý den. Důležité je věnovat pozornost problematickým oblastem, jako jsou břicho, prsa a hýždě. „Prostě ty, které se při těhotenství nejvíc nafouknou,“ směje se. Nemá smysl namazat se jednou, dvakrát, ale je důležitá cílená péče proti striím i celulitidě aplikovaná pravidelně, nejlépe dvakrát denně po dobu dvou měsíců.
  2. Trik od Emily: Emily věří, že kombinace vitamínu E a C pomáhá udržet její kůži pružnou a bojovat proti striím. Užívala doplňky stravy obsahující tyto vitamíny a také vyhledávala potraviny bohaté na ně, jako jsou citrusové plody, brokolice a ořechy.
  3. Rada od Sáry: Ta se zaměřila na pravidelné cvičení a posilování, aby udržela své svaly pevné a pružné. Plavání, jóga a cvičení s míčem, nejen v těhotenských kurzech, ale i domy, byly její oblíbené aktivity. „Věřila jsem, že tím podporuji pružnost kůže a minimalizuji riziko vzniku strií. Taky jsem se soustředila na dostatek vody a zdravější stravu. Milovala jsem ovoce.“ Dobrá výživa a hydratace hrají klíčovou roli při udržování elasticity kůže.
  4. Rada od Karolíny: „Vyhnout se přílišnému přibírání na váze zní jako nesplnitelný sen. Jenže přemíra váhy může zvýšit riziko strií. Nepřecpávala jsem a snažila se zkrotit svoje chutě, zjistila jsem, že mi stačí třeba jen jednou kousnout do sušenky a není nutné ji sníst celou.“
  5. Daniela si stojí za tím, že tolik omílaná zdravá strava hraje důležitou roli při prevenci strií a celulitidy. Během těhotenství se zaměřovala na potraviny bohaté na kolagen, jako jsou luštěniny, ryby, a tmavé listové zelené. Tento přístup jí pomohl udržet pružnost své pokožky, na kterou je teď pyšná.

Náš tip: Nezapomeňte se pravidelně mazat! Olejový peeling, olejové sérum a tělový balzám stop striím a celulitidě od značky Onclé fungují nejen v těhotenství jako prevence, ale i po porodu pro hloubkovou obnovu.

Benefity dámské řady Onclé, které se vyplatí znát:
+ proti striím, celulitidě, jizvám a vráskám
+ klinicky ověřené účinky kmenových buněk AKOSKY® APIUM
+ cíleně působící kosmetická péče
+ použití na tělo i obličej
+ hloubková výživa a hydratace
+ jedinečné složení s extraktem z rostlinných kmenových buněk AKOSKY® APIUM
+ obsahuje 98% komplex vzácných aktivních olejů (BIO šípkový, bavlníkový, mandlový)
+ olej z ořechů Inca Inchi s Omega 3, 6 a 9 mastnými kyselinami
+ dermatologicky testováno