Slyšely jste někdy o efektu motýlích křídel? Na jedné straně planety pohne křehký motýl sotva slyšitelně křídly a spustí tím lavinu následků, které na úplně opačném konci světa způsobí třeba záplavy. Můžeme s teorií souhlasit, nebo ji pokládat za šílenou, myšlenka ale v podstatě říká jediné. Na počátku velkých věcí často stojí úplné maličkosti, kterým by nám nikdy nenapadlo přikládat jakoukoli váhu. A náš e-shopařský příběh je toho důkazem.

Olga Kolářová, zakladatelka mimmo.czJednoho dne si Olga, nastávající trojnásobná maminka, koupila kabelku. Zní to poměrně banálně, že? Jenže v jejím případě byla právě ta kabelka oním motýlím křídlem. Nebyla to totiž úplně obyčejná taška, ale její vysněná kožená brašna na kočárek značky Il Tutto, kterou dlouho chodila obhlížet do obchodu a rozmýšlela se, zda se vyplatí do ní investovat. Nebyla totiž zdaleka nejlevnější. Přiznejme si, že nějaké takové kousky taky máme, a tak pro ni máme pochopení… Nakonec se rozhodla, že si udělá radost. Stálo to za to? Rozhodně ano. Přebalovací taška, ze které byla Olga tak nadšená, totiž na dlouhou dobu dopředu ovlivnila její kariéru.

Tou ženou byla Olga Kolářová, zakladatelka e-shopu s dětským zbožím Mimmo. Od doby, kdy se, celá nadšená z nově pořízené kabelky, rozhodla, že začne sama produkty pro maminky (aby byly stejně rozzářené jako ona) prodávat, uplynulo právě deset let.

„Nejlepší přebalovací kabelky budu prodávat já“

Na začátku jejího příběhu byla „jen“ českou maminkou na mateřské žijící v Austrálii, kde pracoval její manžel. To se ale změnilo ve chvíli, kdy ji tolik nadchla přebalovací brašna Il Tutto, že se rozhodla sejít s majitelkou značky a začít její výrobky sama prodávat. V tom pokračovala i poté, co se po čtyřech letech v zahraničí celá její rodina vrátila do rodné země. Postupně oslovovala další značky, které nabízely mateřské kabelky (přebalovací tašky). Všechny z nich měly společnou jednu věc – měly něco navíc. Ať už promyšlený design, nebo praktické vnitřní členění. Olga zkrátka chtěla prodávat to nejlepší. Tak třeba přebalovací brašny PacaPod – uvnitř mají dva organizéry, jeden na hygienické potřeby, druhý slouží jako termoobal na potraviny. Kromě toho je lze nosit také jako batůžek.

Dnes e-shop Mimmo dávno nenabízí jen kabelky.

Sortiment se rozšířil na designové dětské hračky, třeba ty od dánské značky My Teddy, nebo nádobí pro batolata b.box, které je specifické především tím, že brčko v hrníčku má malé závažíčko, zajišťující neustálé ponoření v nápoji. Na mimmo.cz pořídíte navíc kojící korále a mnoho dalších praktických nezbytností, které se do výbavičky těch nejmenších skvěle hodí.

Olga Kolářová, zakladatelka mimmo.cz

A jeho zakladatelka Olga? I přes těžkosti, které přináší doba pandemie coronaviru, se stále drží na nohou a daří se jí tak dobře, jak je to jen v náročných časech možné. I přesto, že plánovat je nyní téměř nemožné, chystá k desátému výročí vzniku e-shopu Mimmo řadu akcí pro své zákazníky, i když pro jistotu v on-line variantě. Určitě je tak na co se těšit!