Děti jako z hadích ocásků i klidné povahy mají jedno společné – kosti a chrupavky se u nich mění závratnou rychlostí. Jak zajistit, aby jejich vývoj probíhal tak, jak má?

Klíč je ve stravě

Pestrý a vyvážený jídelníček není jen prázdnou poučkou. Pro vývoj dětského organismu je dostatek živin a jejich správný poměr naprostou nutností. Dodržování správného stravovacího režimu jim navíc může pomoci vyhnout se nejrůznějším potížím v pozdějším věku.

 

 

Dětský jídelníček by tak měl být bohatý mimo jiné na vápník. Ten se do těla dostává především z mléka a mléčných výrobků, dále třeba z luštěnin, oříšků nebo ovoce. Důležitý je i vitamin D, který zlepšuje vstřebávání vápníku a je také důležitý pro správnou funkci svalů.

Na kvalitu pohybového aparátu má významný vliv ale zejména kolagen, ve vodě nerozpustná bílkovina tvořící základní stavební hmotu kostí, chrupavek a vaziv. Kolagen představuje třicet procent všech tělních bílkovin. Nalezneme jej zejména v živočišných zdrojích, obsahují ho ale také červené mořské řasy nebo rostlina pupečník asijský. Ne všechny pokrmy jsou ale pro děti zrovna lákavé – s dostatečným přísunem kolagenu může dětem pomoct i kvalitní doplněk stravy.

Více na www.colafit.cz.

 

Kolagenové kostičky s jahodovou příchutí

Doplněk stravy Colafit Junior je vhodný pro děti od 3 let a obsahuje šetrně zpracovaný kolagen do formy malých měkkých kostiček. Ty se snadno polykají a mají oblíbenou jahodovou příchuť. Kromě 4 mg čistého krystalického kolagenu obsahují také extrakt z růže šípkové, která přispívá k udržení normálního stavu kloubů. Radost dětem jistě udělá i malý dárek – magnetka, která je součástí každého balení.

Více na www.colafit.cz.