Atopický ekzém dceru trápí prakticky už od narození. Nikterak výrazně, ale vždycky má na těle výrazně sušší místa, která ji svědí, a pár rudých, případně strupovitých ložisek. Nejčastěji před létem, kdy se začne potit (pak situaci zklidní moře), a to v podkolenní jamce a na loktech.

Beáta Barros z udržitelného obchůdku Gravitas si moje stesky vyslechla a doptala se:

  • loziska sú červené, svrbia, pália, šupe sa koža?
  • sú suché alebo vlhké, prípadne mokvaju keď..?
  • zhoršuje sa to po určitom jedle?
  • čo aktuálne na malú používate od prania po péči o pokožku

A na základně mých odpovědí pak vybrala to nejlepší pro dcerku. A my se vrhli na mazání.

Fotky: kůže po týdnu použivání už je podstatně méně zarudlá a strupovitá.

Mě jako matku potěšila hned „na první dobrou“ vůně a příjemná roztíratelnost produktů.

Forest Pristine je lehké tělové mléko, které příjemně hydratuje i tu nejcitlivější pokožku. Beáta nám ho doporučila i na léto – po dni stráveném na sluníčku se s ním namazat jako s přípravkem po opalování. Má jednu velkou výhodu – pomáhá zastavovat svědění, a to je pro atopiky důležité, aby si kůži dál nedráždili, neporušovali dermis a případně si i nezanesli do ložisek nečistoty (a nevznikl zánět).

Já z mléka cítila bylinky, dceři jeho vůně připomínala bílou čokoládu. Je bez parfemace, jde o přirozenou vůni rostlinných extraktů. Kromě konopného hydrolátu a CBD oleje obsahuje navíc i polyfenoly stříbrné jedle. Absolutně nemastí, hned se vstřebá, nelepí, má tedy všechny funkční vlastnosti, které si od tělového mléka slibujete. Krém chrání a obnovuje přirozenou bariérovou funkci pokožky, hydratuje pokožku suchou, namáhanou se sklonem k ekzému, alergiím, svěděním nebo zarudnutí. A já „laickým“ pohledem od oka musím říct, že se osvědčuje.

S balzámem Hemptouch máme jen ty nejlepší zkušenosti

Zatímco tímto mlékem jsme promazávali celé tělo, Terapeutický balzám od Hemptouch pak přišel na problematická místa, akutní ložiska. Přidala jsem si k němu špachtličku, kousek nabrala a pak promazala místo. A hle, opravdu se už za několik dní podstatně zklidnilo!!! Místa jsou méně strupovitá a zarudlá, celé tělíčko netrpí nočními záchvaty škrabání, takže budeme s konopnou péčí pokračovat nadále. Navíc díky tomu, že jsou místa zahojená, má dcerka zachráněné léto, může se tak krásně koupat a užívat si, aniž by ji v ložiskách pořád štípal pot nebo chlor.

Foto: balzám se na kůži začne příjemně pomalinku roztékat.

Mimochodem, Hemptouch se nám osvědčil i na komáří štípance!

„Tahle značka přináší lidem po celém světě mimořádné účinky konopí v péči o pokožku a pomáhá tím změnit jejich život,“ říká Beáta Barros s tím, že v jejím obchodě Gravitas jsou připraveni vám on-line i osobně v Říčanech poradit, který produkt sedne i vám.

Strupovitá ložiska jde při koupání lehce projet konjakovou houbičkou na tělo. „Oooo, ta je krásná,“ křičela dcera nadšením, protože obal je s příjemnými pastelkovými motivy. Trochu doufala, že bude něco barevného a hravého i uvnitř. A to ještě neviděla ty další obaly konjakové houbičky s jednorožcem nebo narvalem, které jsou na Gravitas také v nabídce.

Tahle houbička si odnesla řadu ocenění v kosmetických soutěžích. A my vzkazujeme, že od nás by medaili získala taky. Čistě přírodní, udržitelná, hypoalergenní, bez barviv a chemikálií a dalších aditiv, zkrátka velmi eko-friendly přípravek. Svým tvarem připomíná klasické mýdlo, používá se na jemné očištění pokožky – osvědčila se mi třeba při smývání opalovacího přípravku, který zanechává lehkou bílou stopu. Nemusím ji z dcery drhnout mýdlem, ale stačí jemně přejet konjakovou houbičkou.

Na mytí nám ještě Beáta doporučila Šetrný šampon a gel od Hemptouch (opět k dostání na Gravitas). Je ideální pro šetrné mytí, zklidnění, navrácení přirozené rovnováhy pleti. Stoprocentně přírodní přípravek funguje tak, jak má, na dcerku byla jeho vůně výraznější – obsahuje kromě konopného hydrolátu také šalvěj, heřmánek a bergamot, tedy výrazně vonné složky.

Značce Hemptouch už od prvního použití důvěřujeme – přesvědčila nás svou funkčností, stejně jako Beáta a Gravitas svou odborností, lidskostí a přístupem. Když někam pro přírodní kosmetiku a dobrou radu, tak jedině na Gravitas.