My z MAMAblogu roku jsme se vrhli na testování dobrot pro vylepšení našeho stravování a zhubnutí. Jak nám to šlo?

Většina lidí hubne do plavek, ale je to tak těžké. Už v červnu je přece nejlepší období na prosecco, zmrzlinu, jahodové knedlíky… a k tomu už se přidají červencové borůvkové koláče a grilované klobásky a langoše u stánku melounové limonády a figura je zapomenuta.

Osobně si myslím, že nejsnadněji se hubne v září. Na člověka není kladen takový tlak jako v lednu (ach, ta předsevzetí), kdy je navíc všechno pošmourné a vlezlé, všechny letní dobroty už si každý užil až až a ještě nemá chuť se „obalit“ tučnými dobrotami jako v zimě. Takže jdete do toho?

Aby vám to šlo snáz, se svou kolegyní jsme vyzkoušeli nejrůznější dobroty od české značky Ketomix, Dailymix a Simplymix.

Recenze Ketomix aneb zkoušíme tyčinky i mlsky

„Ketomix mi pomohl zhubnout osm kilo po porodu. Osobně příliš nemusím koktejly, proto jsem využívala omelety, houstičky nebo polévky. Šlo to snadno,“ svěřila se Michaela, zakladatelka MAMAblogu roku. S sebou strhla i copywriterku Sylvu, která Ketomix vyzkoušela poprvé. Oblíbila si hlavně tyčinky, které jsou pro její rychlé přestávky při práci jako dělané. „Konečně nemám pocit, že se cpu něčím nezdravým,“ vychvaluje si proteinové tyčinky Ketomix. Ketomix jsou nízkosacharidová jídla, která vám pomohou zhubnout pár kilo, ale i desítky kilogramů. Princip KetoMix diety je založen na zvýšeném příjmů proteinů a omezeném příjmu sacharidů. Vědecky podložená metoda hubnutí má spoustu příznivců a když si vychutnáte i Ketomix jídla, tak pochopíte, že stravovat se na keto principu může být chutné a pohodlné. „Zamilovala jsem si hlavně sušené maso, jenže ho doma chtějí všichni – muž i dcera, a pak nám vůbec nestačí,“ říká Michaela.

Co je Dailymix? Naše zkušenosti

„Oproti tomu s Dailymix jsem měla první zkušenost. A hned moc pozitivní. Granola mě přesvědčila svou chutí a křupavostí,“ vysvětluje Míša, a Sylva jen pokyvuje hlavu. I pro ní se granola stala nejoblíbenějším produktem z testování. „S obyčejným bílým jogurtem chutná skvěle. Opět je tu potíž s rodinnými ujídači,“ chechtá se Michaela. Co je Dailymix? Nízkosacharidové potraviny pro každý den. Pokud vám záleží na vašem zdraví a hledáte vhodná jídla se sníženým obsahem sacharidů, vyberte si. Zkuste třeba omelety. Nebo boloňské špagety – stačí zalít vodou. „Těm já říkám rozhodně ano, ty budu objednávat dál, když jsem doma sama, budu se jimi hýčkat,“ říká Michaela.

Na testované pyré se naše názory různily. Zatímco pro jednu z nás bylo až příliš sladké, další si pochvalovala právě tu chuť. Každopádně obě vyzdvihují praktičnost – vezmete do kabelky nebo do auta a vycucnete v koloně, bez výčitek, že hřešíte nebo odbíhání na benzinku.

Michaela miluje proteinové chipsy, které nahrazují její obligátní komerční večerní mlsky. „Hned jsem si je oblíbila,“ svěřila se s tím, že od té doby nemá vlastně ani na klasiku chuť. „Velmi mi vyhovuje malý sáček, je tak akorát. Protože – znáte to – chipsy jíte do té doby, dokud není pytlík plný. Věřím, že díky dobrotám od Dailymix si držím svou váhu a netloustnu.“

Simplymix vyzkoušený: recenze je spíš od mužů

U Simplymix nás obě překvapilo, jak se po koktejlu sápali naši muži. Ukázalo se, že je to pro ně opravdu snadné řešení v denním kolotoči – nasypat prášek do šejkru do vody a neřešit, co jím. „Vypiju a jdu na poradu, za dvě minuty hotovo, žádné zdržování,“ vzkazuje jeden z mužů.

My, ženy, jim ho s chutí přenecháváme s tím, že víme, že mají nutričně vyvážené jídlo, navíc s vysokým obsahem proteinu. „Osobně mi nejvíc sedla příchuť ananasu,“ říká Sylva. „I já si dám koktejl, když nestíhám.“ Baví nás, že je to snadné a rychlé řešení, a toho si ceníme.