Do pestré stravy batolete/dítěte po ročních narozeninách pořád patří i mléko. Jaké zvolit? Maminky, které otestovaly s dětmi Batolecí mléko HiPP 3 Junior Combiotik® od ukončeného 12. měsíce, nám poslaly své zkušenosti a názory.

Co se testovalo:
Batolecí mléko HiPP 3 Junior Combiotik® od ukončeného 12. měsíce

Recenze mléka HiPP Combiotik junior přímo od maminek

„Chci nový mlíčko,“ volal syn

Krásný příběh nám přišel od Moniky Ch.: „Syna jsme se pomaličku snažili převést na umělé mléko od deseti měsíců s naivní představou, že pak bude v noci lépe spát, jak všichni radili. Tobiášek ale umělému mléku příliš neholdoval, a tak, když se v roce sám odstavil, přešel na radu laktační poradkyně na běžné kravské mléko. I když jsem se ve skrytu duše trápila, že kravské mléko přeci nemůže být pro takto malý organismus vhodné, že ho musí zatěžovat, neposkytne potřebné vitaminy a minerály… S nadcházející dovolenou nadešel další problém, a to, jak bez možnosti ledničky zajistíme malému dennodenní mlíčko na spaní, které vyžaduje. Testování mléka HiPP tedy nemohlo přijít v lepší chvíli..“

Dál v mailu pokračovala reakcí syna: „Co to je?“ reagoval syn po prvních pár doušcích. „To je takové nové mlíčko,“ odpověděla jsem se zatajeným dechem. „Mmm, to je ale mlíčko!“ ohodnotil Tobiáš uznale. A aby svá slova potvrdil, v následujících dnech večer volal: „Mlíčkó. Mlíčko nový!“ A to je konec našeho velmi úspěšného testování mléka HiPP Junior combiotik. Děkujeme za tuto pohádku na dobrou noc, která ukazuje, jak je mléko HiPP Combiotik 3 pro juniory chutné.

Dojala nás svými zkušenostmi také Lucie S. (foto dítěte dole), která popisovala, jak používala pro svá předčasně narozená dvojčata jinou značku mléka. „Narodili se ve 26. týdnu, tak jsme nechtěli měnit, ale bylo to potřeba. Měli šílené zácpy a bez pomoci se nevykakali, což byl hlavně u syna problém, je totiž po operaci střev, kdy měl dočasný vývod (6 dnů po porodu mu prasklo střevo). Jakmile jsme přešli na mléčko HiPP, do týdne se vše srovnalo a oba jsou od té doby absolutně bez problémů,“ sepsala svou předchozí zkušenost s mlékem HiPP.

 

Podle ní se testování HiPP 3 od ukončeného 12. měsíce hodilo. „Trefilo se zrovna do období nemoci, kdy je mléčko nejlepší kamarád, takže ho otestovali s plnou parádou a nadšením. Laurinka od prvního dne, kdy ho ochutnala, bude mléko prý pro sebe a brášku již chystat sama, prý stačí, když ji odměřím dávky do dávkovače,“ shrnula spokojené názory malých strávníků s tím, že značce HiPP určitě věrní zůstanou.

Zkušenosti s mlékem HiPP: od narození po batole

Maminka Michaela Ch. přiznala, že mléko HiPP nikdy nezkusili a její syn nemá problém s žádným konkurenčním mlékem. „Nejdřív jsem ochutnala mléko já. A opravdu mě překvapilo zatím nejlepší chutí z vyzkoušených mlék. „Mléko není vůbec sladké a podobá se chutí nejvíce kravskému mléku. Je čistě bílé, voní, téměř nepění, lehce se rozpouští a nedělá zbytečné hrudky, tudíž je příprava velmi jednoduchá. Liší se od ostatních mlék, že je jako jediné v krabici,“ popsala s tím, že je podle ní tento „problém“ řešitelný koupením HiPP plastové krabičky na mléko. „Alespoň HiPP přemýšlí ekologicky a papír je jednoduše kompostovatelný a nehromadí se doma velké plechové krabice. Když tedy konečně vyzkoušel i syn, tak mu mléko bez problému chutnalo, vypil celou láhev a žádné bolení bříška neměl. Složení mléka je výborné, takže určitě zařadíme i tuto značku do naší „výbavy“. Na závěr bych zdůraznila jako velkou výhodu, že HiPP Combiotik 3 myslí na růst zoubků v tomto věku a méně sladké mléko během noci nám přijde určitě vhod, aby se synovi zuby nekazily, protože čistit zoubky během noci je velmi složité a téměř nemožné.“

Také Babora H. (černobílá fotografie dole) s chutí mléko ochutnala a vzkazuje, že je spokojená nejen co do chuti, ale i do přípravy: rozpouštěí se perfektně. „A synovi velmi chutná. Bříško syna nebolí a stolice je sametová.“

Podobně to cítí i maminka Pavla K.: „Malému krásně sedlo, není těžké a nebolelo ho po něm bříško, zároveň ho ale velmi dobře zasytilo. Malý je po mlíčku spokojený. V krabičce je praktická naběračka i s držákem. S mlékem budeme určitě dále pokračovat.“ (foto syna dole)

Osvědčil se HiPP Combiotik 3 i u atopiků?

Prvotní obavy Petry F. panovaly kvůli tomu, že syna trápí atopický ekzém a tak měla strach z přechodu z mléka HA na běžné. Synův stav se ale vůbec nezhoršil a ekzém se výrazněji neobjevuje.

„Připadá mi, že je syn sytější, nemá potřebu (a to hlavně ráno) znovu jíst,“ zhodnotila svou první zkušenost s mlékem HiPP Combiotika maminka Kristýna T., které se s mlékem velmi dobře pracovalo, netvoří cucky a velmi dobře chutná.

Jaké kojenecké mléko je nejchutnější? Maminky vzkazují, že HiPP

Jako nejchutnější ze všech vyzkoušených mlék na trhu ho hodnotí i Nikola V.. Hned si prý vzpomněla na důvody, proč s ním jako prvním mlékem po narození dvojčat začínali. Schválil jim to i pediatr. Později v rámci úspor přešla na levnější variant, ale teď už ví, že za kvalitu to určitě stojí. Malé testerky prý mléko vždy velmi rychle vypily, jí osobně se líbilo, jak mléko HiPP Combiotik 3 hezky voní.

Také maminka Natálie Š. zvažuje, že zcela přejde na HiPP Combiotik 2, protože „synovi chutnalo, dostatečně ho zasytilo a neměl po něm zažívací potíže.“ Navíc ocenila složení s vitamínem D, který je důležitý pro vývoj dítěte, a recyklovatelný obal.

Jana Ř. (foto dole) si všímala toho, že díky přídavku vitamínů a probiotik už je není chutné kupovat zvlášť. Ocenila i výbornou rozpustnost, dobrou chuť, na mléko si pořídila dózičku a zvykla si na dávkování. Dokonce si po pozitivní zkušenosti s mlékem zašla koupit i skleničky s příkrmy HiPP, které ohodnotila jako výborné. HiPP zkrátka boduje všude, kde maminky a děti vsází na kvalitní a chutné jídlo.

Kojení je nejvhodnější způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší – obsahuje vše, co Vaše dítě potřebuje ke zdravému vývoji. Poskytuje ochranu před různými nemocemi a další výhody pro Vás i Vaše dítě. Poraďte se s lékařem, porodní asistentkou či laktační poradkyní, pokud se rozhodnete přestat kojit, dokrmovat kojeneckým mlékem, nebo jakou výživu zvolit pro Vaše dítě. Změnit toto rozhodnutí může být nevratné – používání náhradní kojenecké výživy může snížit Vaši schopnost kojit. V této souvislosti zvažte také sociální a finanční dopad Vašeho rozhodnutí. Pro zdraví dítěte kojeneckou výživu vždy používejte, a uchovávejte dle návodu na obalu výrobku. Pokud zahájíte přikrmování pro doplnění mléčné stravy, přizpůsobte příkrmy individuálním potřebám dítěte. Informace na následujících stránkách poskytují přehled o výživě kojenců a výrobcích HiPP.