Ať už nakupujete v kamenné prodejně nebo si vybíráte na e-shopu, překvapí vás, kolik plenek je v dm drogerii v nabídce. My jsme se je rozhodli prozkoumat a zjistit, jaké jsou v nich rozdíly.

Vyberte si mezi řadami Nature a Premium

Základní rozlišení jsou na plenky Babylove Nature a plenky Babylove Premium. V každé řadě najdete plenky v několika velikostech, na každé je trochu jiný obrázek. Zatímco plenky Nature mají vyobrazení dozelena, řada Premium je v modrých, fialových či růžových odstínech.

Kromě základních balíků můžete mít i měsíční balení (měsíční box – monatspack) nebo balení Megapack či Jumbopack. Takové balení je vždycky cenově velmi výhodné.

Jak se vyznat ve velikostech plenek?

V dm koupíte plenky i pro ty nejmenší (do 3 kilogramů pod označení XS) až po juniorské. Těm můžete vzít i plenkové kalhotky.

Základní cena plenek se pohybuje zhruba od 3,79 Kč za kus až po 5,07 Kč (aktuální ceny v červnu 2022), případně 6,26 za pleny XXL. Průměrná cena je lehounce přes čtyři koruny.

Určitě vás ale zajímají hlavně naše zkušenosti s používáním plenek Nature a Premium z dm. Podrobili jsme je měsíční zkouškou.

Moje zkušenosti s plenkami z dm drogerie: vyzkoušeli jsme Nature i Premium

Můj syn má lehce přes osm kilogramů a tak může mít plenky s označením 3 (midi), které jsou do 9 kilogramů, plenky s označením 4 jsou pro váhu 8-14 kg, případně 4+ označené jako maxiplus, které jsou pro děti o váze 9-15 kg. Do testu jsme přibrali i plenky číslo 5 pro 10-16 kilogramů vážící děti.

Podívejte se na plenky 4 a 4+ v řadách Nature a Premium:

A plenky 3 a 5 z řady Nature, kde je rozdíl ve velikosti větší:

Otestovali jsme samozřejmě obě řady – Premium i Nature.

Základní rozlišení je vidět na první pohled – Premium plenky zdobí daleko víc obrázků a hravých motivů, na plence je označení „Hinten“, tedy dozadu, a má navíc pružný pásek na zádech, který se flexibilně přizpůsobuje dítěti.

Plenky Nature mají decentně zdobení – jen světlý pruh na přední části.

Podívejte se na plenky Nature:

Upínací pásky pruží u plenek Nature i Premium stejně, lehký rozdíl je u části u nožiček, kde má plenka Premium pružnější a propracovanější švy. U plenkových kalhotek Nature bych ocenila ještě pružnější natahovací (páskovou) část – mimochodem, zdobí je krásné obrázky přírody (jeřabiny, bobr, ptáček, lístky).

Plenky Premium jsou z velmi jemného materiálu, bez parfemace a přírodního latexu. Mají dvojité jádro, které by mělo zajistit lepší rozložení tekutiny a větší ochranu proti protečení ve dne i v noci.

Podívejte se na plenky Premium (4 a 4+ jsou si velikostně velmi podobné):

Osobně musím říct, že s žádným protečením jsme neměli problém ani u jedné z plenek. Všechno zvládají na jedničku. Žádná z nich neprosákla, tekutina ani nic horšího neproniklo ven z žádných možných skulin. U větších plenek je lepší upevnit pásky těsněji, ty menší musíte vyměnit častěji. Ale nehod se nebojte.

V čem bodují plenky Nature z dm?

Plenky Nature mají vnější vrstvu s měkkou organickou bavlnou. Jsou bez obsahu chloru, parfemace a latexu, tedy vyrobeny tak, aby byly šetrné k přírodě. Materiál pochází z obnovitelných zdrojů, obal je vyroben ze 40 % recyklovaného materiálu. A to jsou všechno benefity, které v dnešní době nabádající k udržitelnosti přináší dvojnásobný počet bodů!

Plenka Nature je na povrchu velice jemná, skvěle se rozepíná a dobře nosí. Pásky se ani po dlouhé nošení neodepínají nebo nemuchlají či jinak nedeformují, což se u některých jiných plenek děje.

Trojky, čtyřky, plenkové kalhotky 4 a plenky 5 z řady Nature zleva za sebou:

 

Pokud váháte, které plenky pro zhruba desetikilové dítě zvolit, doporučím vám čtyřky. Jsou úplně dostačující. Plenky 4+ zvolte, když má vaše dítě bříško, budou mu pohodlnější. Plenky velikosti 3 nasaďte, pokud je vaše děťátko hubené. Plenky 5 stačí nasadit, když budete mít pocit, že je plenka po noci hodně zaplněná, tím, že jsou rozměrově větší, pohltí i víc tekutiny. Plenkové kalhotky pak doporučuji v době, kdy učíte dítě na nočník, nebo jste na zahradě či na výletě, kde potřebujete dítěti plenky snadno a rychle sundat. Naše chůva upřednostňovala plenky velikostně větší, protože se jí lépe nasazovali.

V dm drogerii nezapomeňte přikoupit i další doplňky k přebalování jako třeba vlhčené ubrousky s 99% obsahem vody, které se stali vítězným produktem v anketě MAMAvolba 2022, nebo krém proti opruzeninám s měsíčkem (ten se skvěle roztírá, nemá vůbec tuhou a hutnou konzistenci, a je v obale tak akorát velkém na cesty i na doma), a přebalovací podložky s milými motivy. Jsou z řady Nature, tedy opět vyrobené v duchu udržitelnosti.