Čtyři opalovací krémy a jeden přípravek po opalování od Bioderma jsme testovali celý slunečný víkend. Který se nám osvědčil pro dospěláky, který na obličej a který si oblíbí děti? Tady jsou naše zkušenosti.

Pět přípravků od oblíbené dermokosmetické značky Bioderma, kterou seženete v lékárně, se nám dostalo nikoliv do rukou, ale rovnou na celé tělo. Zkoušeli jsme je důkladně po celých slunečných 14 dnů a tady jsou naše výsledky a rady.

Osobní favorit: sprej s SPF 30

Photoderm Sprej od značky Bioderma i s SPF 30 chrání stejně důkladně jako kdyby měl SPF 50. Inovativní technologii sluneční ochrany a patentovanou biologickou ochranu sice nepoznáme, ale rozhodně víme, že se velmi lehce roztírá. Je jemně a příjemně voňavý, sluší mu to na celém těle (dokonce ani muž neprotestoval, že se musí mazat), to díky ultra lehké textuře. Dá se velmi dobře nanášet i na pokožku, která je ještě vlhká. Je navíc odolný vůči voně, teplu a vlhkosti, i když ho použijete na obličej, nebude vás štípat v očích. Můj osobní „biodermácký“ opalovací favorit. S ním chci trávit celou dovolenou!

Zkušenosti s opalovacím krémem Bioderma pro děti

Když se rozhlédnete u bazénu nebo u moře, uvidíte Photoderm Kid sprej SPF 50 na dece mnoha rodin s dětmi. Chytré mámy mu zkrátka věří – a dobře dělají. I nám se osvědčil. I když si žádá důkladnější roztírání (konzistence je hutnější s velmi jemnou bílou stopou), mám pocit, že děti ochrání na opravdu dlouhou dobu, i přes jejich řádění v písku a ve vodě. Filtr pro maximální sluneční ochranu přizpůsobený té nejcitlivější pleti chrání proti solárním spáleninám a předchází solárním intolerancím, říká obal. My říkáme, že se s ním budete cítit před každým paprskem v bezpečí.

Fluid je nová černá, řekli by beauty a módní redaktorky, kdyby zkusily tento krém. Pardon, fluid. Hodí se i pro batolata a malé děti od 6 měsíců, případně pro dospělé citlivky. Je hodný pro pokožku alergickou na chemické filtry a parfemace. Obsahuje pouze minerální filtry. Výhodou je, že neštípe v očích, když ho nanášíte právě na ta nejcitlivější místa. Osobně ho budu nosit v kabelce po celé léto, je tak akorát malý, aby mi dělal společníka den co den, kdykoliv budu mít schůzku na zahrádce v rozpálených ulicích. Budu mu věřit.

Photoderm Spot-Age si zamilují ti, kteří mají rádi hodně tekuté přípravky, které se superrychle rozetřou. Druzí obdivovatelé budou z řad bojovníků proti pigmentovým skvrnám a vráskám. Moje tchýně už si ho po testu zamluvila. Budu se o něj sice hádat, ale… Tenhle krém nejenže skvěle chrání před sluncem, jako každý přípravek Biodermy, ale tváře po něm působí velmi hydratovaně, vláčně (doporučujeme proto i jako základ po make-up), v očích rozhodně neštípe. Navíc neobsahuje toxicity pro mořské prostředí, takže ho můžete použít i na plážích, kde se kvůli ochraně fauny a flóry hlídá, co si na tělo namažete.

Nejprve omrkněte krémy po nanesení:

A teď lehounce rozetřené:

Jak se osvědčil přípravek po opalování Bioderma

A na závěr si samozřejmě dáme přípravek po opalování. Za nás rozhodně za známku jedna. Vůně je přesně taková, jako je obal – svěže modrá. Až ucítíte, pochopíte, co tím chci říct. Přípravek Photoderm Gel-créme má velmi hladce roztíratelnou konzistenci, působí až gelovitě (až po sepsání poznámek jsme zjistili, že se ostatně i gel-krém jmenuje). Stačí ho velmi málo, žíznivá pleť si ho hned lačně vsaje, pokud ho dáte víc a kůže není příliš vysušená a podrážděná, chvilinku ji to potrvá. V každém případě ale bude vaše pokožka působit vděčně a osvěženě. Jako když si dáte dobrý drink.