Pokud patříte mezi ty, kdo se rozhodli letos strávit dovolenou v Česku a rodinná dovolená na horách je to, po čem toužíte, rozhodně zavítejte do Špindlerova Mlýna! Není jen králem zimní sezóny, ale i té letní. Málokde najdete tolik možností vyžití pro celou rodinu během prázdnin jako právě tady. Pokud si nevíte rady, pomůže vám náš průvodce, se kterým během pobytu na horách nevynecháte jedinou příležitost k dobrodružství a dobré zábavě (a spolehlivě unavíte potomky)! Nabízíme koloběžkovou dráhu, buggy park, dovádění v Monkey Parku i aquaparku, poznávání přírody i grilování.

Když se řekne hory, většina lidí si automaticky vybaví sport a jinou turistiku. A proto budou právě pohybové aktivity ty první, o kterých si řekneme víc. Kromě lyžařských areálů, které však v této části roku nejspíš nevyužijete, nabízí Špindl řadu dalších možností po celý rok.

Koloběžková dráha i aquapark

Pro dobrodruhy můžeme doporučit koloběžkovou dráhu, která vede od Špindlerovy boudy. Na kopec vás vyvezou, půjčí vám terénní koloběžku a přilbu a na vás potom je, vychutnat si deset kilometrů jízdy z kopce dolů. Jet může kdokoli, komu bylo alespoň šest let. Pokud je to pro vás až moc akční, vyzkoušejte místo toho třeba bobovou dráhu nebo místní aquapark se třemi tobogány, divokou řekou a spoustou dalších zábavných atrakcí.

Zábavní park pro menší děti ve Špindlu, to je Monkey Park

Určitě vás bude zajímat, jak ve Špindlu zabavit menší děti. Hned vedle bobové dráhy naleznete lanové centrum Monkey Park. To má část pro mrňata, na které se mohou vyřádit i předškoláci. Rodiče určitě potěší i informace, že tato dětské atrakce jsou zcela zdarma.

Trasa, kterou zvládnou i děti

Lehký výlet vhodný i pro rodiny s dětmi je pak k Boudě u Bílého Labe – jede se proti proudu Labe směrem na Dívčí Lávky, přes Čertovu Strouhu, případně přes Dřevařskou cestu.

Milují vaše děti dobrodružné stezky? Superhrdinou plnícím úkoly se stanou u vrcholku Medvědína, kde začíná stezka plná úkolů a hádanek: mise tajemného hrdiny Špindlmana. Vyjeďte na Medvědín lanovkou (u ní vám dají mapičku k vyplnění) a dolů jděte po stopách hrdinů.

Kam ve Špindlu na procházku s kočárkem

V Buggy Centru můžete na malém okruhu prohnat dětské šlapací buginy. Pokud byste ocenili spíše výlet, ze Špindlerovy boudy vede zhruba sedmikilometrová trasa přes dětskou naučnou stezku “Krkonošská zvířata” přes Moravskou boudu, kde je možnost návštěvy restaurace, a poté kolem Davidových bud zpět do Špindlu. Dobrá zpráva je, že to bez problému zvládnete i s kočárkem!

Kde se ubytovat ve Špindlu: rodina s dětmi chce taky wellness!

A konečně, informace, které nejspíš budou zajímat především rodiče. Kde se během řádění ve Špindlu ubytovat a kde se dobře najíte?

My můžeme s čistým svědomím doporučit hotely Soyka a Savoy patřící do skupiny butikových hotelů společnosti Asten Hotels. Jejich nespornou výhodou je poloha – nacházejí se přímo v centru Špindlerova Mlýna a je z nich výhled na město a do lesa jen pár kroků. Hotel Soyka se na rodiny zaměřuje, a proto nabízí hned šest velkých rodinných apartmá. Můžete si zde odpočinout ve spa a nasát atmosféru moderní horské chalupy. Kromě toho si užijete i místní gastronomii: v restauraci hotelu Soyka vám připraví české klasiky v moderním a svěžím podáním, maso na grilu a nabídnou pivní speciály.

Hotel Savoy zase nabízí dětem možnost navštívit Game Room: čekají na ně prolézačky, Play Station, hry a spousta další zábavy. A v hotelové restauraci Savoya můžete posedět na ovčí kožešině obklopeni dřevem a vychutnat si jak národní, tak mezinárodní kuchyni. Dobře se najedí jak milovníci masa, tak vegetariáni. Menu se navíc mění podle sezóny, aby kuchaři mohli využít co nejvíc místních potravin.

Špindlerův Mlýn je zkrátka místo plné zábavy a nezapomenutelné atmosféry, odkud si s rodinou přivezete ty nejlepší zážitky. Kdo říkal, že dovolená bez moře musí být nuda? Koneckonců se přijeďte přesvědčit sami!