Možná patříte k těm, kdo vzpomínají na lyžařský výcvik na dřevěné horské chatě, která vrzala a topilo se v ní v kamnech. Jako studenti jsme večer uléhali do spacáku, ale přiznejme si, že s rodinou už člověk ocení komfort. Pro ty z nás, kdo mají rádi pohodlná křesla a nadýchané peřiny, ale v srdci jim stále praskají trámy dřevěné chaty, je tu hotel Soyka ve Špindlerově Mlýně, který v sobě snoubí to nejlepší z pobytu v přírodě i ve městě.

V samotném centru Špindlerova Mlýna stával hotel Westend, jehož hlavní výhodou byla skvělá pozice v centru města s lesem na dohled. Takové benefity zůstaly. Ale po rekonstrukci se z podoby klasického horského sídla stal moderní hotel s luxusním nádechem. Hotel Soyka patřící do skupiny butikových hotelů společnosti Asten Hotels je v čistém a elegantním stylu, v kombinaci s motivy lesa, dřevěným obložením a dalšími prvky, které milujete z lyžařských chat. A kde vzal své nové jméno? Sojka pomáhá bránit klid Krkonoš – a tak i personál hotelu se moc rád stane strážcem vaší pohody.

Rodinná dovolená v centru Špindlu – v moderním hotelu butikového typu

Pokud je to, po čem toužíte, rodinná dovolená v Krkonoších, jste tu správně. Kromě klasických hotelových pokojů si zde můžete pronajmout čtyřlůžkový Family apartmán, který má dvě samostatné ložnice. Pssst, na děti čeká malé překvapení v podobě drobné hračky. Samozřejmostí je veškeré vybavení jako je wifi, televize, fén, župany a ručníky. Podobných velkých apartmá je k dispozici celkem šest, a tak si můžete pobyt na horách vychutnat klidně s celou širokou rodinou! Zatímco dospělí si tak budou užívat veškeré výhody pobytu na horách, děti se mohou vyřádit v herně hotelu Savoy, který stojí v bezprostřední blízkosti.

Wellness v centru Špindlu: Anche nachystá dávku romantiky

Zdejší pohostinnost oceníte i v případě, že plánujete romantický pobyt na horách. Obzvlášť pokud si chcete v centru Špindlerova Mlýna dopřát wellness v podobě páry, sauny, masáží nebo vířivky.

Dvoulůžkové pokoje jsou plné dřeva, zemitých barev a přírodních motivů, které ve vás vyvolají dojem, že můžete vyjít přímo do lesa, a zároveň je to co by kamenem dohodil přímo do centra. Během romantického víkendu vám určitě přijde vhod již zmíněné wellness centrum – to v hotelu Soyka má stylové jméno Anche Spa, a vstup máte jako hotelový host vstup v ceně. Užít si tak můžete třeba saunu, páru, masáže nebo soukromou vířivku s intimní atmosférou.

Spokojeni budou i ti, kteří se rádi dobře najedí. Restaurace Soyka je pro vás připravena – a spolu s ní i gril Josper, ve kterém se topí dřevěným uhlím. Maso, pečivo a zelenina dostanou dřevitou příchuť, kterou nikde jinde ve Špindlu neochutnáte! Takové gastronomické potěšení v centru horského střediska chybělo (dobře, skvěle se jde najíst také v restauraci hotelu Savoy, která má punc luxusu).

Kvalitní jídlo ve Špindlerově Mlýně, i na josper grilu

V Soyce je vše připraveno s dávkou rodinné hřejivosti, s láskou k poctivé chuti a z lokálních surovin od místních farmářů. Vychutnat si můžete třeba i jídlo na Josper grilu – grilu na dřevěném uhlí. Pokud by se vám po večeři ještě nechtělo spát, můžete vyzkoušet koktejlový bar Highney. Ten je zařízen klasicky po anglicku, a tak nechybí dřevěné obložení ani otevřený krb. Už slyšíte to praskání dřeva?