Těhotenství je období plné změn nejen tělesných, ale i duševních a psychologických. Používání přírodních produktů je v této době jedním z nejdůležitějších kroků na cestě za spokojeným a zdravým těhotenstvím. Podíváme se spolu na pár tipů na co se zaměřit a jak maximálně využít pozitivní účinky přírodní kosmetiky.

 

První kontakt

Rostoucí bříško neustále volá po láskyplném doteku. Spojte příjemné s užitečným a dopřejte svojí pokožce tu nejlepší péči, aby mohla pomalu tvořit prostor pro miminko a zároveň si zachovala svoji jemnost, pružnost i strukturu. Speciálně vyvinutý Yooni vyživující tělový olej pro těhotné obsahuje směs pečujících olejů a nádherně jemně voní extraktem z vanilky a citrusovými esenciálními oleji. Pro nejefektivnější prevenci striím masírujte bříško pravidelně a už od prvních dnů.  Může to být jeden z prvních společných rituálů pro vás a vaše miminko.

 

Spokojená ve své kůži

Hormonální změny mohou mít různé projevy a mezi jeden z nich patří i svědění a celková citlivost pokožky. Doporučujeme zvýšit příjem tekutin a dodat pokožce pravidelnou hydrataci třeba prostřednictvím bezkonkurenčního Tělového mléka Pristine Forest od Hemptouch. Lehoučká konzistence s hydratačními polyfenoly a nejčistšími výtažky z konopí pomůže zklidnit a zvláčnit i tu nejsušší pokožku. Buďte také obezřetné při pobytu na slunci. V tomto krásném období se můžete rychleji spálit a být náchylnější k pigmentovým skvrnám. Kvalitní opalovací krém by měl být jeden z vašich nepoužívanějších produktů.

 

Minimalistická dětská výbava

Malá miminka toho opravdu mnoho nepotřebují, tedy nemusíte utrácet peníze za nespočet kosmetických přípravků. Pokud bychom ale měli vybrat nějaký základ, bylo by to jednoduché a čisté „non toxic“ mýdlo z olivového oleje Aromas do Valado Neutral, které občas využijete na omytí problematičtějších míst. Jinak stačí pouze voda. A jako výživnou péči o pokožku nebo úžasnou pomůcku při jemných masážích zkuste Jemný dětský balzám od Hemptouch.

 

Čas pro změnu

Pokud jste dosud neuvažovaly o složení vaší kosmetiky, úklidových nebo pracích produktů, teď nastal ten správný čas. Projděte všechny svoje zásoby a vyřaďte vše, co by mohlo zbytečně dráždit pokožku vašeho miminka. Vyberte si vhodný přírodní prací prostředek a postupně v něm vyperte veškeré oblečení, ručníky, utěrky i lůžkoviny, než se miminko narodí. S přírodním pracím mýdlem Kerzon se vyhnete zbytečné chemii a zároveň si užijete smyslové potěšení díky nádherným, jemným a originálním vůním.

 

Vůní ke klidnější mysli

Aromaterapie v těhotenství je kontroverzní téma a určitě jsou esenciální oleje, které se v tomto období nedoporučují. To ale neznamená, že byste si přínosy aromaterapie měly úplně odepřít. Skvělým průvodcem a rádcem bude váš citlivý čich, kterému důvěřujte. Většinou jsou oblíbené citrusové vůně, levandule nebo růže. Například přírodní produkty Karma Mama nebo Yooni jsou těchto úžasných extraktů a esencí plné. Můžete si také namíchat esenciální oleje, které vám dělají dobře, spolu s nějakým nosným olejem (mandlovým, arganovým apod.) a vytvořit si svůj vlastní aromaterapeutický olej k porodu.