Jaká holčičí jména budou bodovat v roce 2023? Přinášíme vám predikci, která ukáže, jak si holčičí jména budou v tomto roce stát.

S výhledem nám pomáhají google trendy, zahraniční weby a také porodní asistentka Lenka D., která pracuje v motolské porodnici a její hlavní záliba je právě ve jménech dětí. Tím, že hovoří s desítkami maminek týdně, dovede odhadnout, jaká jména zabodují.

Pojďme se podívat na dívčí jména, která budou trendy v roce 2023.

V zahraničí patří k nejpopulárnějším jménům Olivia. Věříme, že se dostane do topky i v Česku. Ava je top trojka v USA, a my věříme, že se prosadí i v Česku.

Evelyn a Harper jsou typická jména pro malé Američanky. Vsadíte se, že budou hitem brzy i u nás?

Britky spolu s novou královnou chotí Camilou už projevují touhu pojmenovat svoje novorozence Camila. Co u nás? Vsadíme se, že tu nejednu také potkáme.

Česká zajímavá jména pro holky pro rok 2023: Eva, Helena, Josefína, Nora

Eva, první žena, se vrátí na výsluní pro svou krátkou formu, snadnou vyslovitelnost a možnost vymyslet stovky modifikací.

„Já očekávám, že bude bodovat také jméno Helena,“ říká porodní asistentka Lenka se zálibou ve jménech.

Velmi populární jména Ella se letos přetransformuje do Eliany. Případně Elien. Připočítat můžete i Elianu.

Kaira bude jedno z jmen, které v roce 2023 budou přitahovat pozornost českých maminek.

Nora, krátké, možná trochu tvrdé jméno, ovšem s budoucností. Eleanor je jeho zajímavá odnož.

„Maminky Lucie, které nechtějí své holčičky pojmenovat stejně, budou určitě uvažovat o podobě Lucy. Ivany zase můžou váhat nad Ivy (tam pozor s výslovností),“ svěřila se porodní asistentka. A dodává: „Antonie naváže na tradiční česká jména našich babiček, stejně tak i Josefína.“

Meda už nabírala na popularitě v roce 2022, stejně tak i Adina a Stella. Tyhle prvorepublikové hvězdy budou zářit ve jménech roku 2023, vsadíme se?

S větším množstvím ukrajinských maminek v českých porodnicích se budeme víc setkávat se jmény ukrajinskými. Jedno z nejtypičtějších je Olena.

Jména pro holky na rok 2023 – inspirace u celebrit

Monika Marešová porodila (už v roce 2021) dceru Alex – a právě inspirace u celebrit je pro české maminky jednou z nejvýraznějších. Alex bude mít určitě kolem sebe spoustu malých Alex. Nevýhoda? Jméno není příliš ohebné a láká spíš ke zdrobnělinám do Sašenky, Sáši, se kterou se ale moderní rodiče příliš neztotožňují.

Druhou“ celebrití“ inspirací představuje Jasmína Rikka, příjmením Vápeníková. Ta je dcerou herečky Petry Nesvačilové.

Jaká jména pro dívky v roce 2023 budou u moderních maminek dál bodovat

Naomi, nebo Noemi? Rosálie, nebo Rozárie? Anastasia, nebo Anastázie? Amálie, nebo Amal? Charlotta, nebo Charlot? Rozhodněte se sami.

Zvolit můžete i cross-kulturní jména pro budoucí cestovatele i fluidní osobnosti. I ty budou trendem v roce 2023. Jaká jsou? Gigi, Indi, Remi, Leni, Nori a Xavi.