Pěkně jsme si zamlsali, když jsme testovali vánoční dobroty Favorina z Lidlu.

Lidl o Vánocích rozšiřuje portolio o vánoční cukrovinky pod svou značkou Favorina. Kéž by je měl pořád, shodli jsme se, když jsme je vyzkoušeli.

Při téhle recenzi jsme si já i celá rodina pěkně zamlsali. Měli jsme zrovna o první adventní neděli oslavu, a tak se tu budou vyjímat názory nejrůznějších členů rodiny, z nichž každý miluje něco jiného.

Absolutním favoritem dětí se stala čokoládová lízátka, která hodlala jíst místo dortů. Pro mě jako matku pečící se do noci s dortem trochu zklamání, haha, ale zároveň je chápu. Jemná mléčná chuť, navíc líbivý obal i tvar, to boduje. Díky tomu, kolik je v balení lízátek, jim zůstane ještě i do adventního kalendáře, kam jim každý den chystám překvapení.

Všichni si oblíbili velké čokoládové koule – bonbony v šustivých zelených obalech. Ten drobný rituál, kdy se bonbon rozbalí, ukousne a pak strčí do pusy jsme si užívali všichni bez rozdílu věku. Zamilujete si je i vy.

Mandle v Tiramisu od Favorina jsou přesně tím druhým sladkosti, kdy váháte, jestli je rozkousat, nebo nejprve cucat. A tak zkoušíte a hledáte svou „taktiku“, načež zjistíte, že je sáček rázem prázdný!

Nugátové kostky chutnají přesně těm, kdo nedají na nugát dopustit. Jste to i vy? Pak pro ně utíkejte.

 

Mým absolutním soukromým favoritem jsou mandle v hořké čokoládě. Křupavé, decetně sladké, akorát do pusy – nalámané mandle zalité tmavou čokoládou. Och! Od té doby, kdy je koupím na začátku listopadu poprvé, chodím nakupovat jen do Lidlu, abych si je mohla vždycky koupit. Ne jedny, ale rovnou patery. A stejně tam za týden musím zase.

Sladkosti z Lidlu, které vyvolávají debatu

Největší „kontroverze“ se strhla u marcipánových bonbonků. Pro někoho příliš sladké, pro jiného dokonalé. Ochutnáte, ať víte, na jakou stranu se přidat?

Mini štoly vyvolávají také mírnou debatu. Babičky tvrdily, že je v nich určitě sádlo, já jejich chuť přičítala tvarohu, chlapi bílé čokoládě. Jaká je pravda? Vláčné mini štoly jsou s marcipánovo-oříškovou náplní. Nikdo neuhodl, ale pak všichni tvrdili, že ano, že přesně to v nich cítili taky! Jsou velmi jemné, akorát sladké, a skvěle se budou vyjímat na talíři s vánočním cukrovím. Máslové sušenky s mléčnou čokoládou Spekulatius tam budou vypadat skvěle taky.

Můj tip: Všechny dobroty si vyskládejte od ozdobné skleněné nádoby, kam na ně můžete chodit celý advent.

Jen ty štoly a sušenky budou absolutně bez práce, pokud tedy nepočítáte s tím, že je do Lidlu budete muset dojet koupit.

Příchuť Speculatius (někdo říká „spekulky“) se obzvlášť vyjímá v jemné hmotě ve skleničce. Rozpouští se, trochu křupe, je výrazná, zapamatovatelná, originální. Když jsme do ní všichni namočili svou lžičku, začali jsme váhat, co s ní dál? „Dá se dát na zmrzlinový pohár. Rozpustí se v kafi? Kdo udělá palačinky a vyzkouší ji s nimi? Já bych ji dala na crumble, aby se rozehřála. A není nejlepší ji jen tak chodit po večerech ujídat?“

 

Soutěž!

Napište nám do komentáře, která dobrota Favorina z vánoční kolekce Lidlu vás nejvíce zaujala. Nebo máte snad jinou svou oblíbenou? V řadě Favorina je jich totiž daleko víc. Těšíme se na vaše komentáře.

E-mail nebude zveřejněn. Komentáře schvalujeme cca 1x denně.

Hrajeme do 4. prosince 23:59. 5.prosince vylosujeme jednoho z vás, komu výhru na pobočku Zásilkovny pošleme. Výhru zasíláme v rámci ČR.