Pejsek od Fisher Price i jeho sestřička jsou pro obě moje děti vítaní společníci, u Stellinky patřil k nejoblíbenějším hračkám. Jak se liší od svého nového velkého brášky?

Velký je právě svou velikostí. Oproti malému pejskovi je několikanásobně větší, když ho můj rok a půl starý syn drží, je pejsek velký skoro jako on. Malý pejsek byl kamarád na cesty, tenhle hafan se u nás usadil ve velkém stanu v obýváku (dobře, ten malý je tam často s ním, takže to klidně můžeme nazývat bouda).

Malý pejsek měl ovladatelné tlapky či srdíčko, na velkém pejskovi je jen jediné tlačítko na bříšku, které mění barvy. Pejsek se dá přepínat v režimech učení tak, jak dítě roste. To si vzala „na starost“ dcera a mění si to v průběhu dne několikrát. Upřímně – spíš hledá tu svou oblíbenou písničku. Pejsek totiž dost baví i ji, a to oslaví osmé narozeniny.

Počítání do deseti (v druhém režimu do dvaceti), abeceda, zvuky zvířat, hra na sochy, to všechno pejsek umí a učí děti. U nás jsou hitem ale především písničky. Upřímně – „Barvičky roztančí nožičky“ si někdy zpívám před spaním i já.

 

PS: Fotky jsou zcela autentické z domácího hraní v pyžamech (a z pejskova příbytku ve stanu).