Zkoušet dřevěné hračky z Lidlu sjednocené pod značkou Playtive, to byla radost. Hračky kupujeme pravidelně a tak s nimi máme víc zkušeností, než se mi podaří vypsat.

Recenze vláčků z Lidlu. Jak sedí a fungují?

Vláčkodráhy patří k oblíbeným hračkám předškoláků i batolat. A musím říct, že právě vláčky spojují i naši osmiletou dceru a dvouletého syna. Je to něco, s čím si vyhrajou, každý po svém. Zatímco malému stačí si s nimi drandit po kolejích a občas prohlásit š-š-š, dcera staví koleje v nejrůznějších smyčkách, přidává zvířátka do okolí a vymýšlí příběhy, co se s mašinami stalo.

Vláčkodráha z Lidlu nezklame

Lidl má své vláčkodráhy dobře kompatibilní i s dalšími systémy. Ovšem ceny jsou někde jinde, přitom pro uživatele přívětivější a jsou navíc z certifikovaného dřeva (udržitelnost je důležitá i u hraček). A ta možnost, je koupit při jednom, když jdu na nákup potravin, je skvělá. Naposledy jsem spontánně dokoupila dieselovou lokomotivu a mašinu vezoucí zlaté valouny na dálkové ovládání.

A tak jsme s velkou radostí rozšířili naši železnici i o farmářskou sadu 64 dílků. Ta obsahuje nejen několik základních kousků železnic, ale i menší dílky, které nám chybí. Děti potěšilo, že sada obsahuje i zvířátka jako je kůň nebo kráva, nechybí ani stromy. Všechny doplňky jsou pevné, nemají roztřepené okraje ani se nedrolí, když je dítě hodí na zem, nerozlámou se, což se nám u jiné vláčkodráhy stalo.

Další dřevěné hračky z Lidlu vyzkoušeny: jaká je zoo?

A samozřejmě jsme přidali i další dřevěnou hračku k vláčkodráze, byť jde o „samostatnou jednotku“. Na sestavení budete potřebovat minimum nářadí.

Malá zoo (hledejte ji pod názvem Dřevěná zoologická zahrada Playtive) je hravá a kreativní, kromě stájí pro zvířata jsou součástí i výběhy, vstup do zoo a samozřejmě také zvířátka, konkrétně opice, žirafa a zebra. Opice se může parádně houpat na připravené tyčce, což děti náramně baví. Baví mě kompaktnost zoo i to, jak je samostatná jednotka – přemýšlím o tom, že ji přesuneme k babičce, aby děti měly něco, s čím si vyhrají bez dalších náležitostí a nezabírá to moc místa.

 

 

Ponk pro děti na zatloukání

Ponk na zatloukání (správně je to Dřevěná výuková hra Playtive) je jednou z hraček, které se vám možná nejdřív kupovat nechce. Jak si s ním bude hrát? Vždyť tam není příběh, role, kreativita. Ale pak to bude hračka, kterou vytáhnete každý den. Osmiletá dcera do ponku bouchala ostošest, náramně ji to bavilo a snažila se dosáhnout ideálu, všech zatlučených kolíků, což nejde. Ale ten pocit, co kdyby náhodou, ten ji nedal spát. Syn nejdříve ladil techniku, dřevěnou paličkou tak lehce hladil kolíky, pak to zkoušel zešikma, ale když pochopil, viděli jsme všichni zápal v jeho očích. A tak to má se správnou hračkou být.

Moje srdce plesalo, když jsem viděla, jak si děti hrají s poctivými dřevěnými hračkami, které jednou určitě předají svým dětem s dojetím, že s nimi se váže tolik hravých vzpomínek.

Soutěž!

Vyhrajte zoo Playtive! Napište nám do komentáře, jaká zvířata hračka obsahuje. Nápovědu najdete v této recenzi.

Hrajeme do 15. prosince 8:00, výhru zasíláme v rámci ČR na pobočku Zásilkovny.

Komentáře zveřejňujeme průběžně. E-mail slouží pouze ke zkontaktování v případě výhry, není zveřejněn.

Děkujeme spolu s Lidlem za vaši účast!