Dřív platilo „Zplodit syna, zasadit strom“. Teď mají všechny uvědomělé rodiny přes sebou nový trojboj: vysadit louku, nakrmit ptáky, ubytovat hmyzáky. Za tyhle tři malé kroky, které vám můžou zpestřit jedno nudné odpoledne, vám příroda poděkuje. A vy se budete mít kam chodit dívat s dětmi, jak vaše louka vzkvétá.

 

Jsou to 3 malé kroky, které můžete udělat pro živou přírodu kolem vás. A my vás v nich podporujeme a děláme je taky.

Rozhodit pár semínek lučních květů neznamená jen zkrášlit přírodu kolem, ale i dát potravu nejrůznějším hmyzákům a motýlům. Včelky mají co opilovat, motýlci mají do čeho zabořit své sosáčky, z čeho sbírat rosu.

Jenže někdy potřebují vláhy víc. Druhým krok, který můžete udělat, je zavěsit pítko v okolí. Pro ptáčky, kteří si do něj chodí smočit křídla v parných dnech, pro motýly… V zimě ho pak můžete přeměnit na krmítko – jednoduše tak, že do něj nasypete semínky.

 

I v HiPP se snaží o podobné maličkosti – pastvina s lučními květy, která podporuje druhovou rozmanitost a na níž se pasou šťastné krávy, je stejně důležitá jako půda kypřená žížalami. U farem HiPP staví budky pro sýkorky, přirozené nepřátele škůdců. Sýkorky mají přísun potravy a HiPP ochráněnou úrodu.

 

#vicnezjenbio

Třetí věcí, kterou můžete podpořit okolí přírodu, je vybudováním doupátka. V zimě pro ježka – a to tak, že neodstraníte hory suchého listí na zahradě, v létě pro včelky samotářky vytvořením domečku z kůry, starých cihel, klacíků, ať už podle vlastní fantazie nebo Pinterestu.

Neříkejte si, že jsou to malé kroky, které nic neznamenají. My je uděláme – a rázem je nás víc a pomoc získává větší smysl. Jen tím, že budeme i těmi nejdrobnějšími kroky usilovat o zdravou planetu, ji zachováme i pro naše nejmenší, kteří si zatím jen spokojeně pochutnávají na zelenině, která vyrostla ve zdravé půdě.