HiPP mléko provází našeho syna už od prvních týdnů života. Kojení, které je tou nejpřirozenější výživou pro dítě, mu nestačilo, i když se dávka zdála v pořádku, a tak jsme přešli na mléko Combiotik od HiPP. To jsem používala i s prvorozenou dcerou, a tak to pro nás byla jasná volba znovu.

Dávka v pořádku byla, ale Viktor byl hladovec a jedlík, což je vidět obzvlášť teď v jeho osmnácti měsících. Kromě máma a táta a zvuků zvířátek je mu rozumět prakticky jen nee, blééé a ňami ňami. A všechna ta slova používá obzvlášť rád. A tak jsem byla zvědavá, jak na mléčnou změnu zareaguje.

Kozí mléko HiPP: recenze pohledem dětí

Když jsem mu naposledy zkusila změnit kaši, po prvním loknutí vystrčil lahvičku z ruky a řekl blééé, a už si ani neloknul. To lahvičku s kozím mlékem přijal hned. A vrátil ji prázdnou, se slovy mňam mňam. Dcerce jsem zkusila dát ochutnat z hrnečku a i ona byla s chutí zcela spokojená. Mléko se nám zdálo jemné, mile nasládlé, a koza z něj rozhodně cítit nebyla.

Kozí mléko má lahodně mléčnou chuť a vůni díky čistotě chovu a speciální technologii zpracování, kterou si HiPP hýčká (stejně jako my si hýčkáme naše děti). A svým kozím mlékem hýčká dětské bříško, obsahuje totiž hodnotné složky, které kojenci, batolata nebo větší děti potřebují. Vyrábí se totiž i pro děti od 12. měsíců dál (navíc obsahuje hodnotné galaktooligosacharidy GOS z BIO laktózy a všechny důležité vitamíny a živiny, které kojenci a batolata potřebují pro zdravý růst v jednotlivých vývojových fázích.

Protože Viktor jí s námi už teď prakticky všechno, od chobotnic po pistáciové dortíky, jsem ráda, že jsem mu díky kozímu mléku od HiPP mohla dál zpestřit jídelníček. Ocení ho ale i rodiče, kteří řeší u svých dětí problémy s trávením, nechutenstvím nebo případně alergie (je třeba říct, že kozí mléko obsahuje podobné bílkoviny jako mléko kravské, a tak by se mělo v případě alergií nebo podezření na alergie na bílkoviny kravského mléka postupovat opatrně, a to po dohodě s lékařem). Jako mateřské mléko, obsahuje také sacharidy, které jsou důležitou součástí výživy vašeho dítěte.

A tak si Viktor teď dává svou ranní a večerní dávku mléka z krabičky s roztomilým obrázkem kozy, která mi připomíná Heidi, děvčátko z hor. A já věřím, že někde v takové čisté a líbivé přírodě taky pobývá tohle stádo, protože právě HiPP všechny dobroty pro děti vyrábí s maximálním souznění s přírodou, v bio zemědělství a s šetrným zacházením s hospodářskými zvířaty, v CO2 neutrálním závodě.

3x prakticky od maminky:

Připravuje se stejně pohodlně jako jiné mléko od HiPP – šikovný obal a odměrka

Dobře se rozpouští

Příjemně mléčně voní