Několik maminek s dětmi dostalo šanci vyzkoušet díky MAMAblogu roku nová kozí mléka HiPP. Jaká jsou jejich zkušenosti a recenze?

Spolehlivé kozí mléko na citlivé bříško a trávení

Influencerka @zajda.lu se vrhla na testování se svojí dcerou Nelinkou kvůli tomu, že má dcera v poslední době citlivé bříško. „Nelince mlíčko moc chutná a dobře ho snáší. Její bříško je spokojené a Neli má dostatek energie na řádění. I já mlíčko ochutnala a chuť i vůně jsou příjemné,“ svěřila se nám a my děkujeme za to, že vyzkoušela také.

Ostatně jde o prémiový produkt – mléčná kojenecká výživa z bio kozího mléka od spolupracujících evropských farmářů, kteří přísně dodržují pravidla ekeologického zemědělství. Spokojené kozy se pasou po většinu roku na přírodních loukách, které jsou obdělávány bez použití minerálních hnojiv či syntetických postřiků. Čistá chuť přírody se tak přenese do mléka, které je velmi jemné, voní a má lahodnou chuť.

Přesně to si i myslí i @pajavrabcova, kterou mléko také moc zaujalo. Ocenila i praktické balení a hlavně to, že dceři moc chutnalo.

Kozí mléko v bio kvalitě, které děti okamžitě přijmou

@Petran_ver ocenila i skvělou rozpustnost mléka a upozornila na jiné dávkování – na 180 ml vody se nedává 6 odměrek, ale pouze 4. „Osobně musím říct, že mě celkově velmi překvapilo, bála jsem se, že ho malá nebude chtít, ale moc jí chutná, vlastně i mě.“

@denisa_toufarova ocenila, že dcera mléko okamžitě přijala a hlavně po něm spinkala celou noc a neměla žádné bolesti bříška.

Influencerka @_vanymami_ ještě stále kojí, ale hledala vhodnou alternativu, aby si mohla příležitostně odpočinout a být jen sama pro sebe. „Vyzkoušeli jsme jich hodně (pozn.redakce: umělých mlék) a u každého mléka byl nějaký problém. Buď mu nechutnalo nebo se často probouzel kvůli bolesti bříška. Bylo mi doporučeno, ať vyzkouším nějaké kozí,“ svěřila se se svými zkušenostmi. „A musím zaklepat, máme po problémech.“ A to nás spolu s HiPP obzvlášť těší, stejně jako doporučení: „Pokud hledáte to správné mlíčko pro vaše děťátko, tak rozhodně zkuste.“

Se svými zkušenostmi se nám svěřila i @inna_r_92 – „Na testování kozího mléka od HiPP jsem se těšila, protože normální UM dcerce moc nechutná. Byla jsem zvědavá jak ji bude chutnat kozí mlíčko a musím říct, že je velmi dobré. Dcera má rok a stále ji kojím, takže mléko jsem přidávala vesměs do kašiček a malá byla spokojená a chutnalo ji. Navíc kravská bílkovina zatěžuje organismus. Takže když jí dám například Sunar nebo cokoliv jineho, tak to malé tělíčko musí vydavat spoustu energie k tomu, aby to zpracovalo, ale kozí bílkovina je pro náš organismus stravitelnější, takže tělíčko dostane energii a dítě je spokojené. Jediné co může trochu odradit tak je vyšší cena, ale za kvalitu se platí.“

HiPP dal opravdu do svého kozího mléka to nejlepší, co mohl. Kojenecké kozí mléko je vhodným zdrojem bílkovin pro kojence a pro jejich spokojené bříško. Obsahuje hodnotné složky, které kojenci potřebují pro zdravý růst v jednotlivých vývojových fázích. HiPP BIO Kozí mléko má navíc lahodnou mléčnou chuť a vůni díky čistotě chovu a speciální technologii zpracování.

Další zkušenosti s kozím mlékem: Je to pochoutka

Další spokojeným uživatelem je dvacetiměsíční Teodor od @houpacikonik naučený na jiné umělé mléko. „Trochu jsem se obávala, že mléko od jiné značky nepřijme. U HiPP kravského to totiž tak bylo. Nicméně mé obavy byly, u tohoto kozího, zbytečné. Kozí mléko přijal hned na první pokus a celé ho rychle vypil. Troufám si říct, že si na něm i moc pochutnal. Tak, jak chutnají kozí výrobky mě, zdá se, že i on si kozí produkt oblíbil. Nebýt vysoké kupní ceny, zařadili bychom mu kozí mléko do jídelníčku pravidelně. Děkujeme za pochoutku pro našeho syna.“

 

Kojení je nejvhodnější způsob výživy kojenců. Mateřské mléko je v prvních měsících života to nejlepší – obsahuje vše, co Vaše dítě potřebuje ke zdravému vývoji. Poskytuje ochranu před různými nemocemi a další výhody pro Vás i Vaše dítě.
Poraďte se s lékařem, porodní asistentkou či laktační poradkyní, pokud se rozhodnete přestat kojit, dokrmovat kojeneckým mlékem, nebo jakou výživu zvolit pro Vaše dítě. Změnit toto rozhodnutí může být nevratné – používání náhradní kojenecké výživy může snížit Vaši schopnost kojit.