Nechali jsme maminky otestovat vlhčené ubrousky ATTITUDE, Moltex a ECO by Naty. Jak jsou spokojené? A jak se osvědčily tyto ekologické produkty nám? Tady jsou naše recenze a zkušenosti.

Určitě se hodí jednotlivé značky pro uvědomělé mámy v krátkosti představit.

ATTITUDE je kanadská značka, která vyvíjí kosmetiku a drogerii obsahující pouze složky šetrné k lidskému zdraví, a to bez kompromisů. Mezi její největší hity patří třeba prací přípravky. V nabídce má i aviváže.

ECO by Naty, švédská značka ekologických plen, ale také například vložek vyrobených z přírodních materiálů. Přečtěte si více o jednorázových eko plenkách.

Moltex Pure&Nature je značka, která má šetrnost pro děti a přírodu už od začátku na prvním místě. Plenky jsou bez alergenů, z přírodních surovin, obaly jsou bez ropy. Navíc jsou plenky vyrobené v Česku. Přečtěte si více, jaké jsou výhody plenek Moltex Pure&Nature.

Babystart je také výhradním distributorem značek ATTITUDE, ECO by Naty a Moltex Pure & Nature a na jejich e-shopu je také můžete koupit.

Zkušenosti od vás: Vlhčené ubrousky Moltex Pure & Nature na bázi vody (60ks) vyzkoušeny

Monika Mikulová se zajímala hlavně o složení, aby byly nedráždivé, vhodné pro děti a ekzematiky. „Zde mě nezajímá vůně, proto jsem ráda, že jsou bez parfemace, zcela přírodní, snadno se rozloží (to chci ještě na zahradě otestovat) a obsahují 99 % čisté vody. A po použití ruce nijak nelepí! Rozhodně bych se je nebála v případě nouze použít i na obličej. Ubrousky používáme občas v létě na výletech, kdy v okolí není kde si umýt ruce. Balení je tak akorát do batohu nebo kočárku, obsahuje 60ks ubrousků. A v neposlední řadě mají certifikát PEFC (hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni). Cenově vychází jeden ubrousek na 1,30 Kč.“ Děkujeme Monice, že tak krásně shrnula všechny benefity vlhčených ubrousků.

Jana Svobodová ocenila, že ubrousky vůbec nevysušují, naopak je po nich pokožka jemnější. Používala je hlavně na ruce, protože má doma starší děti.

Kamila Herrmannová nám k ubrouskům ATTITUDE napsala, že za ní jsou trochu víc aromatické, ale dcera tu vůni miluje a vždy k nim s radostí čichá.

Tereza Hájková je ohodnotila jako „tak akorát velké, relativně pevné a měsíc vydržely v otevřeném obalu mokré“. Navíc ocenila jejich ekologickou stopu i to, že po nich její novorozenec ani starší dvouleťák neměl žádnou negativní reakci.

Petra Glaube ohodnotila vlhčené ubrousky Moltex jako perfektní. „Jdou celkem dobře vytahovat, u jiných se hrozně vztekám. Jsou tak akorát vlhké, aby malý nezůstal úplně mokrý. A navíc perfektně sedly i tomu mému prďolovi, který má jinak s většinou ubrousků problém a hned se osype.“

Další testující byla Lucie Hrtusová. „Měla jsem možnost otestovat pleny Moltex, byla jsem s nima velice spokojena. Nestalo se nám že by protekly nebo byla jiná nehoda. Vydržely v pohodě i celých 12 hodin přes noc, oceňuji indikační proužky na plenkách, díky nim jsem se řídila a věděla kdy je na čase přebalit, super jsou i pružné lepicí pásky.“

Na snímku: Jak testovala Lucie

A její názor na vlhčené ubrousky? Vyhovovalo jí, že nejsou ani moc mokré ani suché, tak akorát. Jedinou výtku měla k obalu, který se ji natrhl po několika použití víc než by měl, takže hrozí vyschnutí ubrousků.

Zkušenosti s vlhčenými ubrousky ECO by Naty, Moltex i ATTITUDE

Vlhčené ubrousky ECO by Naty, Moltex i ATTITUDE si vzala na testování Zdeslava Milá, které vadí především jejich omezená dostupnost, ráda nakupujeme v hypermarketu a tak musela objevit drogerii, kde je mají.

A sepsala velké recenzi. „Oceňuji, že všechny tři značky vlhčených ubrousků jsou bez parfemace. Co se týče přirozené vůně, nejlépe u nás obstály Moltex 60 ks balení. Vlhčené ubrousky Moltex mají velice jemnou vůni třeba jako bylinka. Oproti dalším vlhčeným ubrouskům jsou o něco tenčí, ale to nám nevadí, protože oceňuji kvalitu provedení, neprotrhávají se a obsah drží uvnitř. ATTITUDE vlhčené ubrousky hodnotím jako nejpevnější, což je velké plus. Vůně neutrální. Oceňuji výhodné balení 72ks. U těchto ubrousků velice oceňuji taky to, že z balení opravdu vytáhnete jen jeden a neleze vám z toho zase x dalších, to je první balení za dlouhou dobu, co je takto praktické a hezky se uzavře, tudíž nevysychají. Díky tomu, jak jsou pevné, jsou také o kousíček menší. ECO by Naty je jediná značka z těchto tří, se kterou už máme doma zkušenosti, třeba s takovým sprchovým gelem, kerý opravdu krásně voní a je citlivý na pokožku. Vlhčené ubrousky ECO by Naty sto procent kompostovatelné 56ks v balení jsou ze všech testovaných nejdelší, tak jeden ubrousek na 56ks v balení pojme dost. Jediné drobné mínus je oder ubrousku při otevření, trošku více čpí do nosu, ale ve srovnání s nadílkou v plenkách to nevadí,“ napsala.

A závěrem ještě přidala hodnocení: „Všechny ubrousky splňují všechny vysoké standardy a jsou hypoalergení, z žádných prckovi nenaskočila vyrážka ani svědění. Znovu bych pořídila Moltex a ATTITUDE, od ECO by Naty bych zkusila jiné provedení, třeba ty splachovatelné.“

Značka ECO by Naty má v nabídce také potřeby pro maminky, například tampony do podprsenky. Ty testovala Petra Gaube, která si zamilovala jejich savost i příjemný povrch. Protiargumentem je pro ni ovšem cena.

Naše zkušenosti s vlhčenými ubrousky Moltex

„Vlhčené ubrousky od Moltex nenalákají svou vůní, ale tím, jaké „v jádru“ jsou. Tedy ekologické a rozložitelné, tomu tleskáme. Baví nás, že jsou dostatečně vlhké. Lepící část dobře lepí, takže jen tak nevyschnou. A líbí se nám i balení tak akorát. Za tyhle vlhčené ubrousky s 99% čisté vody dáváme rozhodně jedničku,“ vzkazuje Martina za MAMAblog roku. U ECO by Naty ji nejvíce sedla textura samotného ubrousku. Všechny by rozhodně doporučila nejen ekologicky smýšlejícím maminkám, kterým záleží na tom, aby jejich děti žily na čisté planetě.

Máme pro vás také recenzi ekologické kosmetiky a drogerie ATTITUDE.