Poctivě celý měsíc jsme já zaznamenávala a syn využíval plenky, vlhčené ubrousky a přebalovací olej od české značky Linteo Baby. Tady je upřímná recenze plná zkušeností.

Plenky Linteo Baby: recenze a zkušenosti

Jak se nosí? Jak padnou? Nepropustí? Nerozlepí se? To jsou otázky, které napadnou každou maminku, která uvažuje, jakou značku plenek zvolit pro své dítě. Pokud sázíte na českou kvalitu, zaujme vás určitě značka Linteo Baby z Lanškrouna. Plenky jsou vyrobené v České republice a jsou promyšlené tak, aby hezky sedly nejen českým dětem.

Už na první dotek vás zaujme příjemný materiál, a to na vnější i vnitřní straně. Rozhodně nepůsobí uměle, ale spíše jako jemné pohlazení bavlny. Plenky se musí odtrhnout-rozbalit po obou stranách (přední i zadní), a to v místě, kde jsou spoje. U lepících proužků (suchých zipů) při samotném nasazování plenky musíte trochu síly (nebo cviku) vyvinout, ale zase je to zabezpečení, aby si dítě, které se dostane k přebalováku, plenky nerozlepovalo a neničilo. Oceňuji, že drží opětovně, a to důkladně – včetně zavinutí plenky po použití.

Plenky Linteo Baby mají systém akorát tak pružných gumiček, a to na mnoha místech – na zádech a bocích, a také v nohavičkách. Zažila jsem plenky, které nepruží vůbec, a plenky, které mají pružnost daleko výraznější. A nedá se říct, že by to přinášelo více benefitů. Naopak. Myslím, že právě pružnost u Linteo Baby je tak akorát, aby sedla velikostně menšímu i většímu dítěti, ale zároveň se nerozpínala až příliš, nebo naopak vůbec, což svádí ke kupování plenek ve větších velikostech, které zase nemusí zadržet všechno, co chceme, aby zůstalo v plence. Savá část končí na zhruba 10 centimetrů pod koncem zadní části plenky, pod pružným páskem.

Gumičky u nohaviček jsou dvojité, jedny z vnitřní a druhé z vnější části. Ty z vnější pak mají ještě větší lem, který zachytí, co je třeba. Tleskám!

Zadrží Linteo Baby vše, co mají? Moje zkušenosti

Savá středová vrstva je příjemně široká – adekvátně k ergonomii dítěte. A právě i díky tomu pohltí hodně tekutiny. Přiznejme si, že to je to, co nás zajímá téměř nejvíc. A Linteo Baby se to povedlo. I díky systému SecondDry – ten zaručuje okamžitý pocit sucha. Tekutina se rychle vstřebává, i díky kanálkům.

Syn váží 13 kilo a tak jsme váhali, zda vyzkoušet plenky 4+ (maxi – od 10 do 17 kilogramů) nebo 5 (junior, od 11 do 21 kilogramů), a nakonec jsme postupně zkusili oboje, a tak i na fotkách můžete vidět rozdíly mezi plenkami. Ty pětkové jsou mu trochu větší a tak je doporučuju spíše pro děti, které se blíží k hranici 20 kilo. My můžeme zůstat u čtyřech i díky tomu, že syn nemá velké bříško. Zepředu i zezadu je plenka číslo 5 zhruba o 3 centimetry větší. Na šířku se neliší.

Dál se hodí vědět o obalu plenek Linteo Baby: nahoře se dají snadno roztrhnout, mají popruh na přenášení, uvnitř jsou napevno uložené, obal patří do plastu. Na obale se dozvíte důkladně o všech benefitech.

Plenky, kterým dělá reklamu i zpěvačka Monika Bagárová, zkrátka bodují!

Testujeme vlhčené ubrousky Linteo Baby – tady jsou naše recenze

Dětské vlhčené ubrousky s aloe vera od české značky Linteo Baby jsou bez vůně a zápachu. Působí velmi univerzálně. Každý je složen natřikrát. U řady značek jsem řešila, že jsou mokré tak, že se dají ždímat, nebo naopak suché. A konečně jsem našla ten správný střed – vlhké tak akorát. Potěší vás systém opětovného uzavírání. Ve velkém balíku je 80 kusů. Ve složení objevíte i panthenol nebo glycerin. Proto budete mít po použití pocit vláčné pokožky (a stejně se tak určitě bude cítit i vaše děťátko). Obzvlášť na začátku se jich podaří z obalu vytáhnout více.

U vlhčených ubrousků Linteo Baby v růžové barvě mi vyhovuje jejich měsíčkové jemné aroma. Nikterak výrazné – vzpomínám si, že jsem u jiné používané značky řešili, co to doma tak neustále vane, než jsem přišli na to, že je to intenzivní aroma vlhčených ubrousků, které jsme u novorozence používali vážně často. To u Linteo vás potěší jen jemná vůně. Jsou napuštěné pečujícím mlékem, v němž je právě měsíček lékařský. Ubrousky poznáte podle růžového obalu. Od ubrousků s Aloe Vera se liší také zavíracím systémem – mají lepící proužek. V balíku je jich 72.

Třetí testované vlhčené ubrousky od Linteo Baby jsou označené jako Aqua Sensitive. V čem se liší? Jsou z 99 procent napuštěné čištěnou vodou, vyvinuté s cílem přírodní a spolehlivé péče o citlivou pokožku děťátka. Jsou bez parfemace, bez alkoholu, dermatologicky testovány. Balení je menší, uvnitř je jen 48 kusů, vsadila bych se, že i kvůli tomu, aby ubrousky tak snadno nevysychaly. Na cesty pak uvítáte menší balení, kde je jen 10 kusů. Na ubrouscích jsou sympatické mráčky. Ubrousky jsou ze všech testovaných největší – a můj malý tip. Pokud je rádi použijete na prach, čištění bot nebo stolu, tyhle se mi opravdu osvědčily. My, praktické mámy, umíme ocenit i takové přednosti!

A nemyslíte, že to celé přebalovací výbavě od Linteo Baby na přebalováku opravdu sluší?